Home » Posts tagged with "Newcastle United"

Kreu është i Chelseat

Chelsea ka regjistruar fitoren e pesëmbëdhjetë sezonale në Ligën Premier duke mposhtur Newcastle Unitedin me rezultat 2-0. Në takimin e zhvilluar në Stamford Bridge, nikoqirët nuk ishin mbresëlënës në pjesën e parë, mirëpo arritën të shënojnë një gol. Një goditje nga këndi e ekzekutuar shpejt, i gjeti mysafirët të papërgatitur. Ivanovic e pranoi topin dhe asistoi te Oscar,... 

Newcastle ndal liderin

Manchester Unitedi nuk ka arritur ta mposhtë Newcastle Unitedin në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në Ligën Premier. Takimi i zhvilluar në St. James’ Park përfundoi pa gola. Në gjysmën e parë vendasit patën iniciativën, mirëpo rastet më serioze u takuan mysafirëve, sidomos një rast të mirë pati Wayne Rooney. United nuk arriti të shënojë as në pjesën e dytë, ashtu që... 

Pardew trajner i Newcastle

Newcastle United ka konfirmuar emërimin e Alan Pardew si menaxher të ri për pesë vitet e ardhshme, pas shkarkimit të Chris Hughton të hënën. Pardew i cili ka drejtuar Readingun, West Hamin, Charltonin dhe së fundmi Suthamptonin, e zëvëndëson Hughton, të cilit iu tregua dera pas rezultateve të dobëta për skuadrën nga St. James Park. “Unë jam i nderuar dhe i privilejguar që të jem... 

Newcastle ndal Chelsean, United mbetet në krye

Skuadra e Chelseat nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një pikë në takimin e zhvilluar të dielën në St. James Park kundër Newcastle United. Blutë u gjetën në disvantazh shumë herët (6’), kur Andrew Carroll mposhti portierin Cech. Mysafirët arritën deri te goli i barazimit në fund të pjesës së parë përmes Salomon Kalou, mirëpo rezultati 1-1 mbeti deri në fund të ndeshjes. Pas... 

Lojtarët e Newcastles me mustaqe kërkojnë fitoren e parë

Katër futbollistë të skuadrës Newcastle United kanë sfiduar njëri tjetrin para fillimit të edicionit të ri në Premier League. Joey Barton, Alan Smith, Andy Carroll dhe Ryan Taylor kanë vënë bast mes vete se kush do të rrit më shumë mustaqet. Së fundit katër lojtarët kanë thënë se nuk do të heqin mustaqet derisa skuadra e tyre të shënoi fitoren e parë në Premier League. Këtë... 

Shearer: Pa Rooneyn, Manchesteri do të ishte askund

Legjenda e Newcastle United, Alan Shearer, thotë se Manchester United është i varur nga Wayne Rooney në garën për të mbrojtur titullin e Ligës Premier. Pasi ndoqi sulmuesin anglez duke mposhtur i vetëm Hull Cityn, Shearer ka thënë se nëse Manchester United do të mbetet pa të do ta humbë garën për titull. “Ata nuk do të ishin aty ku janë në ligë pa Rooneyn. Ai kujdeset për ta...