Home » Posts tagged with "Napoli"

Benitez kthehet te Liverpooli?

Trajneri i Napolit, Rafa Benitez, është duke u lidhur me një kalim te Liverpooli. TuttomercatoWeb shkruan se bisedimet mes Benitezit dhe Napolit janë prishur së fundmi për shkak se spanjolli dëshiron të kthehet në Anfield. Raportimet pohojnë se Liverpooli do të shkarkojë Rodgersin në fund të këtij sezoni dhe Benitez është i nxehtë për t’u kthyer te klubi i tij i zemrës. Me... 

Benitez: Kam refuzuar dy oferta për të qëndruar te Napoli

Trajneri i Napolit, Rafa Benitez, nuk dëshiron të flasë për kontratën e tij me klubin italian, por thotë se ka refuzuar dy oferta të tjera. Spanjolli do të jetë pa kontratë në fund të sezonit dhe ende nuk ka arritur marrëveshje për ta vazhduar atë. “Kontrata ime? Nuk flas për këtë gjë. E rëndësishme është të përmirësohemi”, u është përgjigjur Benitez gazetarëve, transmeton... 
Etiketat: ,

Aurelio de Laurentiis premton investime te Napoli

Presidenti i Napolit, Aurelio de Laurentiis premton një skuadër në nivele të larta edhe nëse nga të kaltrit do të largohen elementë me peshë. Kreu i shoqërisë, largon ankthin nga tifozët sepse sipas tij, investimet te skuadra e Napolit nuk do të mungojnë as në të ardhmen për të ndërtuar një skuadër të madhe dhe të aftë për të konkurruar me më të fortët.  Read More →
Etiketat:

Hamsik: Duhet patjetër ta mposhtin Juventusin

Sulmuesi i Napolit, Marek Hamsik, thotë se ata duhet patjetër ta mposhtin Juventusin për të mbetur në garën për titull. Napoli barazoi pa gola ndaj Udineses dhe ngeci edhe dy pikë ndaj Juventusit në krye të tabelës së Serie A. Dhe Hamsik tash shpreson Azzurrët të mposhtin Bianconerët për të rikuperuar diferencën e pikëve. “Udinese është gjithmonë një vend i vështirë. Ne sigurisht... 

Napoli ndahet barazim

Skuadra e Napolit ka mundur të nxjerrë vetëm një pikë në udhëtim te Udinese. Takimi i zhvilluar të hënën në Stadio Friuli ka përfunduar pa gola. ‘Partenopei’ e testuan vetëm një herë në 90 minuta portierin vendas në një takim të varfër me raste shënimi. Ky barazim e lë Napolin gjashtë pikë prapa liderit Juventus.  Read More →
Etiketat: ,

Napoli ndëshkohet për bastet e paligjshme

Është Napoli viktima e radhës e skandalit në një nga kampionatet më të bukur në botë. Komisioni i Disiplinës ka konfirmuar ndëshkimet për klubin dhe dy prej futbollistëve të saj më të rëndësishëm, përfshirë këtu edhe kapitenin Paolo Cannavaro. Kështu ka ardhur vendimi, që penalizon me dy pikë në tabelën e renditjes skuadrën si dhe pezullon me gjashtë muaj mbrojtësit Cannavaro... 
Etiketat:

Behrami i kënaqur

Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami është ndarë i kënaqur me fitoren në udhëtim kundër Palermos (3:0), të arritur të dielën në kuadër të xhiros së parë të Serie A. Ai të hënën për “Radio Marte” ka thënë se ndeshja e ardhshme, ajo kundër ish-skuadrës së tij, Fiorentinës do të jetë e veçantë për të. “Kemi bërë një paraqitje të mirë si ekip... 

Tabarez-Cavanit: Largohu nga Napoli

Trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez ka kërkuar nga sulmuesi i kombëtares së Uruguait dhe i Napolit që të largohet nga Itali në drejtim të Anglisë. Chelsea dhe Manchester City janë duke e ndjekur super-sulmuesin. “Unë mendoj se ai me siguri do të largohet nga Napoli,” tha Tabarez. “Unë nuk e di se kur, por ai duhet të shkojë në Angli ose në Spanjë.” /SportiTotal.Net  Read More →
Etiketat:

De Laurentis: Lavezi, nuk shitet

Napoli ka paralajmëruar Mançester Sitin dhe Çelsin të mos bëjnë tentativa për të tunduar yllin e skuadrës italiane, Ezekiel Lavecin. Paraqitjet e shkëlqyera të 26 vjeçarit në Ligën e Kampioneve këtë sezon e kanë kthyer atë në një objektiv merkatoje të klubeve më të forta në Evropë. Dy golat e tij ndaj Çelsit në mesjavën e kaluar, bënë që emri i Lavecit të përfundojë... 
Etiketat:

Mazzarri: Lavezzi është bërë një kampion

Trajneri i Napolit nuk mund të fsheh gëzimin e tij pasi që regjistroi një fitore të rëndësishme ndaj rivalëve të tyre për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve dhe lavdërim të veçantë kishte rezervuar për Ezequiel Lavezzi. Napolit ishin në formë të lartë kundër skuadrës së Claudio Ranierit, dhe formës së lartë të skuadrës  i vuri vulë argjentinasi, Ezequiel Lavezzi,... 
Etiketat: