Home » Posts tagged with "Napoli"

Zonja e vetme në krye

Juventusi i është hakmarrë Napolit për humbjen në Superkupë duke e mposhtur para tifozëve në San Paolo me rezultat 3-1. Gjysma e parë nuk prodhoi shumë raste për të dyja skuadrat, ndërkohë që Bianconerët e mbyllën me epërsi. Paul Pogba pranoi një top të kthyer nga Llorente dhe në mënyrë magjike e dërgoi në rrjet (29’). Pas një harkimi nga këndi nga Mertens, topi shkoi te... 
Etiketat: ,

Higuain: Napoli mund ta mposhtë këdo

Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain, thotë se skuadra e tij mund ta mposhtë çdo kundërshtar, pas fitores në Super-Kupën e Italisë ndaj Juventusit. Argjentinasi shënoi dy herë në ndeshjen e zhvilluar në Doha të Katarit. Pasi që koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultat të barabartë (1-1 dhe 2-2), ndeshja shkoi drejt penaltive, ku Napoli fitoi me rezultat 6 me 5. “E vërteta... 
Etiketat: ,

Tifozët do të kenë më shumë besim te Napoli

Trofeu i Superkupës së Italisë ofron një mundësi më shumë që tifozët të kenë besim te Napoli – ka thënë Rafa Benitez. Partenopei fituan përballë Juventusit pas ekzekutimit të penaltive, ndërsa trajneri është padyshim i kënaqur me trofeun. “Është një ndeshje e shkëlqyer, sepse të mposhtësh një skuadër aq të fortë të Juventusit, është një gjë e bukur”. “Të... 

Juve e pati fitoren në dorë

Massimiliano Allegri është i pakënaqur që Juventusi dështoi ta fitonte Superkupën e Italisë duke thënë se trofeu ishte në duart e bardhezinjve. Carlos Tevez e kaloi dy herë në epërsi Zonjën e Vjetër, mirëpo Gonzalo Higuain barazoi në të dyja rastet. Madje, edhe në penalti, Bianconerët patën shans për të triumfuar, por dështuan ta shfrytëzonin mundësinë dhe në fund Napoli... 

Superkupa në duart e Napolit (Video)

Fituesi i Kupës së Italisë, Napoli, e ka mposhtur kampionin e Serie A, Juventus, në ndeshjen e Superkupës së Italisë që u zhvillua në Doha, pas ekzekutimit të penaltive, pasi rezultati pas vazhdimeve ishte 2-2. Ishte një gjysmë e parë thuajse e barabartë, por që u mbyll me epërsi të Bianconerëve. Carlos Tevez shfrytëzoi një gabim të mbrojtësve napolitanë, Albiol dhe Koulibaly,... 
Etiketat: , ,

Benitez: Mund ta mposhtim Juven

Menaxheri i Napolit, Rafa Benitez, beson se skuadra e tij është e aftë ta mposhtë Juventusin në Superkupën së Italisë. “Juve kryeson kampionatin dhe mbetet skuadra më e fortë në Itali, por ne kemi mentalitet për ta fituar një përballje të vetme”. “Ne i respektojmë kundërshtarët, por njohim edhe forcën tonë dhe duam të fitojmë”, ka tënë spanjolli. Ai po ashtu nuk ka dhënë... 

Hamsik: Mund ta mposhtim Juven

Ylli i Napolit, Marek Hamsik, beson se skuadra e tij mund ta mposhtë Juventusin në Superkupën e Italisë që zhvillohet të hënën. Fituesi i Kupës së Italisë, Napoli, do të takohet me fituesin e kampionatit italian, Juventusin, në Doha të Katarit, ku do të zhvillohet finalja e Superkupës së Italisë. “Superkupa është shumë e rëndësishme. Më pëlqen shumë ideja e ngritjes së... 
Etiketat: ,

Napoli mendon për Balotellin

Napoli do të lansojë një ofertë për sulmusin Mario Balotelli në janar. Sulmuesi i Liverpoolit ka vuajtur për të treguar formën më të mirë që prej se u kthye nga Anglia. Daily Mail shkruan se Napoli e dëshiron lojtarin në skuadër, por kështu e dëshirojnë edhe shumë skuadra tjera. Sulmuesi i Liverpoolit ka vuajtur shumë që prej se u kthye në Angli këtë verë dhe në Itali po... 
Etiketat: ,

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 

Inzaghi: Ne jemi Milani, nuk mbrohemi ndaj Romës

Fitorja e Milanit kundër Napolit, ka rritur apetitet e trajnerit Philipo Inzaghi në prag të përballjes së radhës kundër Romës. Rossonerët të shtunën mbrëma do të ndeshen me Romën në ‘Olimpico’, në ndeshjen e fundit të këtij viti. Tekniku i milanistëve në prag të përballjes me Romën, ka thënë se skuadra e tij nuk udhëton në kryeqytetin italian për tu mbrojtur. Inzaghi...