Home » Posts tagged with "Naim Tërbunja"

Terbunja premton suksese të reja

Boksieri i mirënjohur nga Republika e Kosovës në boksin olimpik Naim Terbunja është pritur nga ministri i sportit, Lutfi Haziri. Ministri Haziri dhe Terbunja biseduan për shumë çështje të sportit që i preokupon sot dhe veçanërisht për boksin tonë, boksin ndërkombëtar dhe për të ardhmen e boksierit tonë. Boksieri ynë kulmor i cili ka arritur sukseset më të mëdha në arenën... 

Terbunja ka operuar dorën e majtë me sukses

Naim Terbunja ka operuar dorën e majtë me sukses. Terbunja i cili lëndoi dorën në fillim të këtij viti në takimin që kishte përfaqësuesja e Suedisë me përfaqësuesën e Anglisë, Terbunja boksoi me anglezin Frank Buglioni ku e mposhti me vendim unanim 3:0, mirpo lëndoi dorën dhe kjo i shkaktoi probleme dhe është dashur patjetër të ketë ndërhyrje kirurgjike, pasi ligamenti i dorës... 
Etiketat:

Tërbunja triumfoj

Boksieri Naim Tërbunja ka shënuar fitore ndaj boksierit të kombëtares së Anglisë, Frank Buglioni. Shqiptari nga Kosova, Tërbunja, ishte edhe kreator i fitores së kombëtares së Suedisë me rezultat 14:13 kundër kombëtares së Anglisë. Meçi në mes Suedisë dhe Anglisë ka qenë miqësorë dhe Tërbunja boksoi në kategorinë 75 kg. Boksieri Tërbunja është njëri nga boksierët më të...