Home » Posts tagged with "MKRS"

Sqaron MKRS: 500 mijë euro do të investohen në stadium

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sporteve ka lëshuar një komunikatë për të sqaruar rreth parave që do të investohen në stadiumin e Prishtinës. “Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, dëshiron të sqarojë opinion se lajmi për ndarjen e shumës prej 500 mijë eurosh për FC Prishtina është i pasaktë. Bazuar në Ligjin për Buxhetin, të miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës,... 

MKRS-ja i shpreh ngushëllime familjes Idrizaj

Me dhimbje të thellë e pranuam lajmin e zi për vdekjen e papritur të sportistit dhe futbollistit tonë tani të ndjerë, Besian Idrizaj, futbollist i FC Swansea dhe Përfaqësues së Kosovës në futboll. Ministria për Kulturë, Rini dhe Sporteve familjes së të ndjerit i shpreh ngushëllimet më te sinqerta për humbjen e djalit të tyre, kurse humbje të madhe pati edhe mbarë sporti shqiptarë... 
Etiketat: ,

Salihu kërkon punë te ministri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, ka pritur fituesin e medaljeve olimpike boksierin e mirënjohur, Aziz Salihu. Haziri në këtë takim ka thënë se “ndjehet krenar që ka pritur njërën nga figurat më të mëdha të sportit të Kosovës, të cilët meritojnë respektin dhe kujdesin e Qeverisë me këtë të rast të MKRS dhe në kuadër të angazhimeve tona do të bëjmë...