Home » Posts tagged with "Milano"

Në Milano flitet vetëm për Shaqirin

Tashmë në qytetin e Milanos po flitet vetëm për një gjë – e ai është shqiptari Xherdan Shaqiri. Kush do të kishte menduar se një shqiptar do të ishte tema kryesore e njerëzve në sheshet e famshme të Milanos. Po pra, është ky Xherdan Shaqiri që sipas mediave italiane është bërë tema kryesore e debateve në kafenetë dhe sheshet e qytetit të Milanos. Shaqiri i cili thuhet se është... 

Interi dhe Milani ndahen baras

Interi dhe Milani janë ndarë baras, 1-1, në derbin më të madh lokal në botë – Derby della Madonnina, që u zhvillua të dielën mbrëma në Milano. Nerazzurrët luajtën më mirë në minutat e para të ndeshjes, mirëpo nuk arritën të organizoheshin për të rrezikuar portën kundërshtare. Ndërkohë, me kalimin e minutave, Rossonerët filluan ta dominojnë takimin dhe të shfaqeshin... 
Etiketat: ,

Roura: Milani pati vetëm disa raste

Zëvendës-trajneri i Barcelonës, Jordi Roura, është shprehur i pakënaqur me mënyrën si u mposht skuadra e tij në San Siro. Milani në mënyrë mbresëlënëse e mposhti ekipin që konsiderohet më i miri në botë me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. “Ne kemi dështuar të sigurojmë thellësinë dhe të arrijnë golin e tyre. Është e qartë... 
Etiketat: ,

Allegri: Milani e mposht Barcën

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, nuk e ka fshehur gëzimin pas triumfit prej 2-0 kundër Barcelonës në takimin e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. “Ne e fituam një ndeshje të rëndësishme kundër Barcelonës, në të cilën unë besoja, por askush tjetër nuk besonte”. “Për t’i fituar këto ndeshje, duhet që secili të sakrifikohet dhe të angazhohet shumë.... 

Milan: Historia jemi ne

Milani është shumë pranë kualifikimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, pasi e ka mposhtur Barcelonën në San Siro me rezultat 2-0. San Siro i stërmbushur nga 85 mijë tifozë të flaktë, me një koreografi qysh në filliim trembi Barcelonën, që në këtë takim u paraqit me formacionin më të fortë, teksa te Milani mungoi Balotelli, por mungesa e tij nuk u vërejt aspak. Pjesa... 
Etiketat: ,

Niang nënshkruan për Milanin

Klubi francez Caen ka njoftuar se M’Baye Niang ka kompletuar transferimin te Milani. 17-vjeçari ka arritur marrëveshje trevjeçare me Rossonerët dhe pritet të angazhohet në ekipin e parë, përkundër moshës së re. “Caen dëshiron ta falënderojë M’Baye Niangun për atë që i ka sjellë klubit në katër vitet e kaluara”. “Sulmuesi i ri, sot (e martë) ka nënshkruar kontratë... 
Etiketat: ,

Kaka e Caroll nuk shkojnë te Milani

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka thënë se me transferimin e Bojan Krkic do të përfundojë aktiviteti transferues i Rossonerëve për këtë afat kalimtar. Kuqezinjtë të martën kanë siguruar shërbimet për një vit të ish-sulmuesit të Barcelonës, ndërsa Galliani e ka bërë të qartë se të përfolurit, Kaka, Andy Carroll dhe Angelo Palombo, nuk do të kalojnë në... 

Milani shprehë interesim për Krkicin

Adriano Galliani është i bindur se Milani do të arrijë ta transferojë Bojan Krkicin nga Roma. Kuqezinjtë duan ta përforcojnë sulmin, ndërsa trajneri Massimiliano Allegri ka kërkuar shërbimet e ish-sulmuesit të Barcelonës. “Po shkojmë në drejtimin e duhur për transferimin e Bojan. Jemi të bindur se mund të arrijmë marrëveshje sot (e martë)”, u ka thënë Galliani gazetarëve.  Read More →

Milani nuk arrinë ta transferojë Kakan

Milani nuk do të arrijë ta transferojë ish-yllin Leite Kaka, kjo pasi zëvëndëspresidentit Adriano Galliani ja kanë bërë bajat këshilltarët e tij, të cilët i kanë rekomanduar ta harrojë brazilianin. La Gazzetta dello Sport konfirmon se Galliani është konsultuar me këshilltarët e tij financiar, ndërsa problemi i taksave të larta ka bërë që Milani të heq dorë nga braziliani. “Problemi... 

Abbiati: Kërkoj nga tifozët pak durim

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka pranuar se do t’i marrë kohë Milanit që të përshtatet, pas disfatës prej 1-0 nga Sampdoria në shtëpi këtë fundjavë. “Unë kërkoj nga tifozët pak durim. Shumë kampionë janë larguar, por lojtarët e rinj janë të uritur për sukses. Tifozët e kanë kuptuar se ciklit të këtij klubi i ka ardhur fundi dhe një i ri sapo ka filluar”. “Ne...