Home » Posts tagged with "Milanit"

Oddo: Allegri e do Hamsikun

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, dëshiron që të joshë mesfushorin kreativ të Napolit, Marek Hamsik, drejt një transferimi në San Siro. “Hamsik ka të gjitha karakteristikat të cilat i pëlqejnë Allegrit”. “Unë nuk e di nëse ai do të transferohet te Milani, por ai është lojtar i shkëlqyer dhe pëlqehet shumë nga trajneri jonë”, u shpreh Oddo. /    Read More →

Chiellini mendon për superderbin ndaj Milanit

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, e ka harruar barazimin pa gola ndaj Bolognas dhe tani ka filluar të mendojë për superderbin e fundjavës ndaj Milanit. “Ne tentuam të fitojmë ndaj Bolognas, por diçka na mungoi. Sidoqoftë, përmirësimet mund të shihen dhe tani ne duam të bëjmë një hap tjetër përpara në cilësi, sa më shpejtë që është e mundur”. “Që nga dita e nesërme... 

Galliani: Pata frikë se mund të pësonim goleadë

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, deklaroi në lidhje me ndeshjen e grupit të Ligës së Kampioneve që Milan zhvilloi me Real Madrid, se për një moment pati frikë se mund të përfundonte “5-0 në favor të spanjollëve”. “Kur pëson dy gola në atë mënyrë rrezikon të kthehesh në shtëpi me goleadë,” tha Galliani. Mbi zërat për një rikthim të mundshëm të Kaka’... 

Real Madrid mposht Milanin me rezultat 2-0

Kampionit të nëntëfishtë të Evropës, Real Madridit, i kanë mjaftuar më pak se dy minuta për të siguruar fitoren ndaj kampionit të shtatëfishtë të Evropës, Milanit (2:0). Reali shënoi dy gola brenda dy aksioneve të njëpasnjëshme, të martën mbrëma, në “Santiago Bernabeu” të Madridit, në ndeshjen derbi të Grupit G të Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo (13′)... 

Vieri stërvitet me Lazion

Ish-ylli i Juventusit, Interit dhe Milanit, Christian Vieri, aktualisht është duke u stërvitur me Lazion, me të cilin ekip luajti një sezon, gjatë vitit 1998-99, por shton se nuk e ka në plan t’i kthehet futbollit. “Cristian Brocchi më ka thënë të stërvitem me Lazion gjatë pauzës ndërkombëtare, andaj erdha ta vizitoj atë për disa ditë. Është një stërvitje e mirë, andaj së... 

Inter e Milan në garë për Kaka

Pak orë pasi është bërë e ditur se Interi është duke planifikuar supertransferime në afatin kalimtar dimëror, spekulime të reja flasin për një interesim të shtuar të Milanit për të rikthyer asin dhe legjendën e gjallë të klubit, Kaka. Panorama.it shkruan se klubet milaneze do të luftojnë me njëri tjetrin për firmën e brazilianit, i cili duket se do të largohet nga Bernabeu... 

Messi i madh, por jo sa Maradona e Pele

Mesfushori i Milanit, Clarence Seedorf, ka thënë se asi i Barcelonës, Lionel Messi, është lojtar i madh, por jo sikurse legjendat Pele dhe Maradona. “Lojtari më i fortë sot? Messi. I të gjitha kohërave? Unë kam dy emra, me të cilët të gjithë pajtohen: Maradona dhe Pele”, theksoi Seedorf. Messi kohëve të fundit është përfshirë në një debat të gjerë se a është ai vërtet... 

Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, do të jetë për së paku një javë jashtë aksionit, njofton Milannews.it. 33 vjeçari thuhet të ketë pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së djathtë, ndërsa supozohet se ai do të mungojë për së paku një muaj. Marco Amelia pritet ta zëvëndësojë atë, por Abbiati nuk do ta ketë rastin të luajë në supersfida të tilla si Real Madrid... 

City ofron Adebayor në këmbim të Pato’s

Manchester City është i gatshëm të bëjë një marrëveshje sensacionale shkëmbimi për yllin e Milanit, Alexandre Pato. News of the World shkruan se City është i gatshëm të shfrytëzojë Adebayor për të joshur Milanin të heqë dorë nga shërbimet e sulmuesit brazilian. Menaxheri Roberto Mancini është një admirues i madh i sulmuesit brazilian dhe e ka bërë atë cak kryesor për afatin... 

Galaxy: 10 milionë euro pagë për Ronaldinhon

Ylli i Milanit, Ronaldinho, vazhdon të jetë cak transferimi për klubin amerikan Los Angeles Galaxy. Sipas mediave italiane, drejtuesit e Galaxy kanë pasur një varg takimesh me përfaqësues të Ronaldinhos gjatë verës për një transferim të tij në SHBA. Dhe La Republicca shkruan sot se Galaxy është rikthyer në tavolinën e negociatave me një ofertë të re. Galaxy është i gatshëm t’i...