Home » Posts tagged with "Milani"

Berlusconi: Milani e do Ligën e Kampionëve

Milani do të luajë për Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, gjithnjë sipas djalit të presidentit Silvio, Pier Silvio Berlusconit. “Unë preferoj Ligën e Kampionëve, do të ishte më mirë se një yll i dytë në fanellë”, theksoi Pier Silvio Berlusconi. Milani dhe Interi do të jenë në luftë të ashpër në vitet në vijim për atë që quhet ‘ylli i dytë në fanellë’, i cili... 

Pato mund të bëhet Ronaldo i ri

Trajneri i Brazilit, Mano Menezes, beson se sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, ka kualitetet për t’u bërë Ronaldo i ri. 21-vjeçari është pjesë e përfaqësueses së Brazilit që po garon në Kupën e Amerikës, ndërsa trajneri pret që Pato të shkëlqejë sikurse legjenda braziliane që fitoi dy Kupa të Botës. “Tifozët gjithmonë dëshirojnë të shohin dikë që do t’i zëvendësojë... 
Etiketat: ,

Hamsik: Transferimi te Milani do t’i shërbente karrierës sime

Mesfushori i Napolit, Marek Hamsik, ia ka hapur derën Milanit, duke thënë se do t’i pëlqente që ta veshë fanellën kuqezi në të ardhmen. Javën e kaluar, Massimiliano Allegri ka thënë se është i interesuar për një mesfushor klasi që do ta zëvendësojë të larguarin Andrea Pirlo. “Është vështirë të parashikoj se kur do të largohem. Shkuarja te Milani do të ishte një hap... 
Etiketat: , ,

Pato: Nuk do të largohem asnjëherë nga Milani

Sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, ka thënë se Scudetto e vitit të kaluar është vetëm fillimi i sukseseve të tija me Rossonerët. “Te Milani duam të fitojmë gjithçka. Unë dua të bëhem një shtyllë e këtij klubi dhe asnjëherë nuk do të largohem prej këtu”. “Dua të bëhem një simbol i historisë së Milanit, të bëhem njëri prej atyre lojtarëve që kanë lënë kujtime... 
Etiketat: ,

Allegri: El Shaarawy do jetë sukses

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është i bindur se i riu Stephan El Shaarawy do të jetë lojtar i rëndësishëm për kampionin e Italisë. “El Shaarawy është shumë i mirë dhe do të bëhet lojtar i klasit të parë. Ai është ende i ri dhe ka shumë talent. Ai është lojtari që na duhet për të nisur ciklin e ri për të qenë konkurrues në Evropë”. “Sidoqoftë, ne duhet... 

Milani i hap rrugën Interit për Drogban

Milani ka hequr dorë nga sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, duke i lënë kështu rrugë të hapur rivalit të përbetuar, Interit, të sigurojë shërbimet e sulmuesit nga Bregu i Fildishtë. “Ne jemi mirë të mbuluar në sulm, Drogba nuk do të transferohet”, theksoi Adriano Galliani. Interi ishte lidhur kohë më parë me një transferim të Didier Drogbas dhe nëse Andres Villas Boas merr... 

Galliani: Nuk na interesojnë Hamsik dhe Vidal

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, është duke fjetur pa probleme për dalim me sezonet e kaluara, pasi tani nuk po brengoset fare për spekulimet që e lidhin klubin kampion të Italisë me lojtarë si Marek Hamsik dhe Arturo Vidal. “Hamsik është lojtar i Napolit dhe ne kurrë nuk kemi qenë të interesuar për të. Vidalin nuk e njohim, por është e mundur që Kucka të veshë... 

Cassano do të qëndrojë te Milani

Antonio Cassano nuk do të largohet nga Milani. Kjo është përgjigja e agjentit të tij, Beppe Bozzo, kundrejt pohimeve të Luciano Moggit se Rossonerët duhet ta shesin sulmuesin italian. Ish-drejtori i Juventusit sugjeroi se 28-vjeçari do ta ketë vështirë të gjejë vend në formacionin bazë të Milanit në sezonin që vjen, ashtu që do të ishte më mirë që kuqezinjtë të lejonin largimin... 
Etiketat: ,

Flamini dëshiron ta vazhdojë kontratën

Mesfushori i Milanit, Mathieu Flamini, dëshiron që ta bartë fanellën kuqezi edhe për disa vite. Kontrata aktuale e francezit skadon në verën e ardhshme, ndërsa ai ka thënë se është i lumtur në San Siro dhe dëshiron të qëndrojë më gjatë. “Qëllimi im është që të qëndroj te ky klub dhe ta vazhdoj kontratën me Milanin”, ka thënë Flamini për Corriere dello Sport.    Read More →
Etiketat: ,

Sokratis, drejt Werderit

Qendërmbrojtësi i Milanit, Sokratis Papastathopoulos mund të transferohet në Werder Bremen, ka njoftuar klubi gjerman. Werder ka kohë që ka shprehur interesim për reprezentuesin grek, i cili është në pronësi të përbashkët mes Milanit dhe Genoas. “Jemi duke u munduar të arrijmë një marrëveshje”, tha drejtori i Werderit, Kllas Allofs për Kreiszeitung. “Në Itali klubet shpeshherë...