Home » Posts tagged with "Milani"

Milani dhe Fiorentina pas Osvaldos

Fiorentina dhe Milani janë të interesuar për të transferuar Dani Osvaldon, pas përplasjes së lojtarit me Interin. Italiani është përplasur me Nerazzurrët së fundi dhe pritet të ndëshkohet dhe suspendohet nga ndeshja e vikendit ndaj Genoas pas zënkës me Mauro Icardin dhe Roberto Mancinin gjatë barazimit të së martës ndaj Juventusit. Mediat italiane raportojnë se sulmuesi pitet të... 

Berlusconi: Tani, Milani më i miri në botë

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, beson se ekipi i tij është në rrugë të mirë që të bëhet sërish prej ekipeve më të mira në botë. Milani mund të kthehet në majen e futbollit italian nëse kualifikohet në Ligën e Kampionëve, gjithmonë sipas Berlusconit, por aty ka konkurrencë të hatashme. “Unë gjithmonë kam thënë se unë kurrë nuk do të tregtoja skuadrën tonë me... 

Alex: CR7 ishte më i mirë se Messi në 2014

Qendërmbrojtësi i Milanit, Alex, iu është bashkuar njerëzve që thonë se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë më shumë se rivalët e tij. Portugezi pati një vit fantastik duke fituar me Los Blancos – Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Superkupën e UEFA-s dhe Kupën e Botës për Klube. Ai konkurron me Lionel Messin e Barcelonës dhe Manuel Neuerin e Bayern Munichut për çmimin... 

Torres: Po kthehem në shtëpi

Fernando Torres është i kënaqur që ka arritur marrëveshje për t’u huazuar te Atletico Madridi nga Milani. Sulmuesi spanjoll vazhdoi me formën e tij jo të mirë edhe në Serie A, ndërsa Rossonerët pasi e blenë kartonin e tij nga Chelsea, vendosën ta huazojnë te Los Rojiblancos deri në fund të sezonit, transmeton Telegrafi. “Ky ka qenë një klub fantastik me vite të tëra duke fituar... 

Milani, gati ofertën për Balotellin

Milani e ka marrë më seriozisht punën e transferimti të sulmuesit të Manchester Cityt, Mario Balotelli, pas largimeve të paralajmëruara nga Pato dhe Robinho. Milani është i bindur se mund të transferojë Balotellin pasi pritet të arkëtojë rreth 30 milionë euro nga shitja e yjeve, Robinho dhe Pato, të holla me të cilat nuk do të blihej vetëm Balotelli.  Read More →
Etiketat:

Krkic ndjehet i nderuar që do të veshë fanellën e Milanit

Bojan Krkic ka shprehur ngazëllimin e tij me transferimin e menjëhershëm nga Roma te Milani dhe ndjehet i nderuar që do të veshë fanellën kuqezi këtë sezon. 22-vjeçari pritet sot ta kompletojë transferimin e tij në San Siro dhe është i vendosur të tregojë vlerën e tij për klubin e ri. “Është nder që do të veshi fanellën e Milanit. Premtoj se do të jap gjithçka për klubin... 
Etiketat: , ,

Abbiati: Vështirë ta mbrojmë titullin

Portieri i Milanit, Christian Abbiati është i brengosur se ekipi i tij mund të vuajë për të mbajtur titullin sezonin e ardhshëm. “Për ne do të jetë shumë e vështirë ta mbrojmë titullin, sa për të tjerët, është gjithnjë e vështirë të ripësëriten sukseset”. “Të gjitha ekipet tjera janë përforcuar, kështu që ne do të fillojmë në të njëjtin nivel. Ne duhet të fillojmë... 

Mexes: Do ta nderoj këtë fanellë

Mbrojtësi i Milanit, Philippe Mexes, është i gatshëm ta fillojë aventurën e re në San Siro. Gjatë këtij afati kalimtar, 29-vjeçari braktisi Romën për t’u transferuar te Milani, ndërsa tani premton se do ta nderojë fanellën kuqezi. “Jam krenar që e vesh këtë fanellë dhe dua ta nderoj atë duke treguar se çfarë mund të bëj”, ka thënë francezi për Il Corriere dello Sport.  Read More →
Etiketat: ,

Robinho pendohet për largimin nga Reali

Sulmuesi i Milanit, Robinho, ka pranuar se ai është penduar për mënyrën dhe rrethanat në të cilat u largua nga Real Madridi. Braziliani u largua nga Reali për të kaluar te Manchester City në gusht të vitit 2008. Sidoqoftë, Robinho thotë se vendimi për t’u larguar ishte i drejtë edhe pse pendohet, pasi atëkohë kishin filluar tratativat për Cristiano Ronaldon. “Unë kam dy gjëra... 
Etiketat: ,

Gattuso nuk largohet nga Milani

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, ka ripërsëritur se ai nuk ka synime të largohet nga klubi gjatë kësaj vere. Me vetëm edhe një vit të mbetur në kontratën e tij, Gattuso është përmendur si një përforcim i mundshëm për klubin rus Anzhi Makhachkala që i ofroi një marrëveshje joshëse italianit. Në fillim të qershorit Gattuso tha se kishte refuzuar një ofertë nga Anzhi dhe... 
Etiketat: ,