Home » Posts tagged with "Mesut Ozil"

Rikthehet Ozil, i gatshëm për të dielën

Mesut Ozil është rikthyer në stërvitje të plotë dhe është i gatshëm për ndeshjen që Arsenali e zhvillon kundër Stoke Cityt të dielën. Mesfushori gjerman ka munguar që nga muaji tetor i vitit të kaluar shkaku i lëndimit të gjurit, por Wenger ka konfirmuar se Ozil do të jetë i gatshëm për të dielën. “Aaron Ramsey, Ozil dhe Mathieu Flamini janë rikthyer në stërvitje. Welbeck... 

​Ozil afër rikthimit

Anëtari i Arsenalit, Mesut Ozil, ka thënë se e ka të vështirë t’i shikojë ndeshjet e skuadrës së tij derisa po rehabilitohet pas lëndimit që e pësoi kohë më parë. Ai është jashtë fushës së lojës që nga muaji tetor, ndërsa është afër rikthimit. Gjatë kësaj periudhe Arsenali pati rënie dhe ngritje, ndërsa vitin 2015 e nisi me humbje (0:2) nga Southamptoni. “Kam punuar... 
Etiketat: ,

Mesut Ozil: Mundohem gjithmonë ta imitoj Zinedine Zidanen

Prezenca e Zinedine Zidanes në Real Madrid këtë sezon dhe marrëdhëniet e mira që ka me shumicën e lojtarëve, do të jetë një plus për trajnerin Carlo Ancelotti. Por, njëri prej lojtarëve që e ka mirëpritur më së shumti legjendën franceze të futbollit është pa dyshim Mesut Ozil.  Read More →

Mesut Ozil: Barca e mirë, por ne jemi në formë

Mesfushori i Real Madridit, Mesut Oezil, në prag të El Classicos së parë të këtij viti, thotë se edhe pse Barca është e fortë, skuadra e tij është në formë të mirë. “E dimë se Barcelona është ekip shumë i fortë, me lojtarë të mirë, por është më mirë që ne të fokusohemi në ekipin tonë. Jemi në formë të mirë dhe do të luajmë para tifozëve tanë”.  Read More →
Etiketat:

Mesut Ozil: Danimarka do të mbrohet

Mesfushori i Gjermanisë, Mesut Ozil, pret që Danimarka të mbrohet në ndeshjen e fundit të Grupit B. Kjo deklaratë e Ozil  është e çuditshme, pasi Danimarka ka nevojë për fitore ndaj Gjermanisë nëse dëshiron kualifikimin. “Do të jetë ndeshje e vështirë, por nëse luajmë me potencialinl tonë, mund t’i mposhtim. Holandezët dhe portugezët ia arritën të më nxjerrin jashtë... 
Etiketat:

Ozil: Dua të bëhem një legjendë

Mesfushori i kombëtares gjermane dhe Real Madridit, Mesut Ozil, deklaroi se qëllimi i tij është të shndërrohet në një prej lojtarëve më të mirë në historinë e futbollit. ”Dua të mbahem mend si një legjendë dhe mendoj se jam në rrugën e duhur drejt plotësimit të këtij objektivi”, deklaroi Ozil, gjatë një konference për shtyp përpara përballjes së “Mannschaft”-it me... 
Etiketat: ,

Ozil: Zidane është idhulli im

Mesfushori i Real Madridit dhe i përfaqësueses së Gjermanisë, Mesut Ozil, ka dhënë komplimente për mediet spanjolle në adresë të bashkëlojtarit të tij, Cristiano Ronaldo. “Ronaldo ka shënuar shumë gola në këtë stinor dhe kjo tregon se është një lojtar i madh”, tha Ozil, i cili në klubin mbretëror erdhi stinorin e kaluar. Turku me nënshtetësi gjermane, ka folur edhe për... 

Ozil: Humbja ndaj Barcelonës dhemb shumë

Mesfushori i Real Madrid, Mesut Ozil, theksoi për gazetën ‘Bild’ se humbja në Camp Nou ndaj Barcelonës ishte më e rënda në karrierën e tij sportive. “Asnjëherë nuk kisha humbur një ndeshje të rëndësishme kaq thellë. Kjo humbje është e rëndë. Na shënuan dy gola shumë shpejt, por në asnjë moment nuk e lamë ndeshjen”, deklaroi Ozil. Në lidhje me zëvendësimin e tij pas... 

Ozil: Do ta mposhtim Barcelonën

Mesfushori i Real Madridit, Mesut Ozil është shprehur optimist se ekipi i tij do të mposhtë Barcelonën në El Clasico, që është shtyrë për 29 nëntor. “E di se ndeshja kundër Barcelonës është shtyrë për të hënën, por gjëja më e rëndësishme është ta fitojmë atë takim dhe ne do ta mposhtim Barcelonën. Ky ekip ka potencial të madh. Secili futbollist në ekip dëshiron të... 

Ozil kritikohet nga ish trajneri

Trajner i Werder Bremenit, Thomas Schaaf, ka kritikuar mesfushorin gjerman dhe ish-asin e tij, Mesut Ozil, duke thënë se ai pati edhe momente të vështira gjatë qëndrimit të tij në Wesser Stadion. “Kur flasim për Mesut Ozil, ne vetëm flasim për performancat e tij gala. Por, ka pasur momente, periudha të caktuara ku ai luajti dobët, sikurse në pranverën e sezonit të kaluar”. “Natyrisht,...