Home » Posts tagged with "Merdarë"

Rivaliteti i derbit të ri

Një derbi i ri, kështu mund të vlerësohet përballja Hysi – Trepça, e cila ka dhënë shkëlqimin e vet me tri përballjet e kampionatit të kaluar, kur lojtarët e të dy skuadrave kanë ditur të japin kualitete. Të dielën këto dy skuadra do të kenë rundin e radhës, kur do të luajnë në stadiumin e Hysit në Merdarë. Hysi i mobilizuar si asnjëherë më parë synon fitoren dhe të... 

Selmani: Të shkelim më këmbë për toke

Kosova e Vushtrrisë triumfoi në Merdare ndaj Hysit me Rezultat 2:1, e cila fitore i ka gëzuar jashtëzakonisht shumë jo vetëm drejtuesit e futbollistët e kësaj skuadre, në fakt edhe adhuruesit “Forcat”. Kryetrajneri i kësaj skuadre, Agron Selmani, tha se ishte një fitore e madhe, por që sipas tij, duhet shkelur me këmbë për toke dhe jo të fluturojnë nga gëzimi. “Ka qenë një... 

Ndeshje dramatike në Mitrovicë dhe në Merdarë

Katër ndeshjet çerekfinale të kupës së Republikës së Kosovës në futboll dhe secila prej tyre ka qenë më interesante se tjetra. Të gjitha ballafaqimet ishin të ngushta në rezultat, por që duhet veçuar dy ndeshjet në Mitrovicë dhe në Merdarë. Futbollistët e Hysit panë të zitë e ullirit fituan me rezultat 3:2 kundër skuadrës së Lirisë së Prizrenit. Hysi shënoi fitore të... 
Etiketat: , , ,