Home » Posts tagged with "Mauro Icardi"

Icardi: Dua 20 gola këtë sezon

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, shpreson të arrijë shifrën e 20 golave në Serie A këtë sezon, pasi arriti numër dyshifror në fitoren 3-1 ndaj Genoas vikendin e kaluar. Argjentinasi shënoi golin e 10-të dhe është optimist se do t’i dyfishojë ato deri në fund të sezonit, pas ardhjes së Lukas Podolskit dhe Xherdan Shaqirit. “Nëse topi vjen te unë në ajër, duhet ta gjej rrjetin”,... 
Etiketat: ,

Icardi: Zënka me Osvaldon? Gabova që nuk ia pasova topin

Mauro Icardi ka thënë se zënka me Pablo Osvaldon në fushë, ndodhi për shkak të mospasimit të topit drejt bashkëlojtarit. Gjatë barazimit 1-1 ndaj Juventusit, në një rast Icardi vendosi të godiste topin në vend që t’ia pasonte Osvaldos dhe kjo nuk i pëlqeu bashkëlojtarit të tij, i cili reagoi në mënyrë josportive. Pablo vrapoi drejt kolegut të tij duke e sulmuar verbalisht dhe... 

Chelsea dëshiron Icardin në janar

Chelsea është hedhur në kërkim të sulmuesit të Interit, Mauro Icardi, për afatin kalimtar të janarit. Daily Star shkruan se Blutë shpresojnë që interesimi i Interit në anësorin Mohamed Salah t’u ndihmojë atyre të nënshkruajnë me Icardin. Klubi londinez e ka përcjellë nga afër situatën e Icardit, i cili po krahasohet me superyllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Edhe Liverpooli... 
Etiketat: , ,