Home » Posts tagged with "Matthias Sammer"

Schweini është fenomen

Drejtori sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer, e ka quajtur ‘fenomen’ mesfushorin Bastian Schweinsteiger. Futbollisti gjerman ka qenë lojtar kyç në sukseset e bavarezëve në vitet e fundit dhe në 12 vitet e kaluara në Allianz Arena, mes tjerash, ka fituar shtatë tituj të Bundesligas dhe Ligën e Kampionëve. Po ashtu, me kombëtaren e Gjermanisë e fitoi Kupën e Botës në Brazil. “Për... 

Matthias Sammer: Jemi krenarë me trajnerin Pep Guardiol

Matthias Sammer ka thënë se klubi është krenar që e ka si trajner Pep Guardiolën, të cilin e ka cilësuar si më të mirin në botë. Ish-trajneri i Barcelonës e mori timonin e Bavarezëve pas largimit të veteranit, Jupp Heynckes, i cili u pensionua pasi fitoi tripletën me këtë skuadër.  Read More →

Matthias Sammer: Skuadra e përqëndruar te finalja e Ch. League

Bayerni udhëton i vetëm drejt Londrës. Pas zhgënjimeve në dy finale të Ligës së Kampioneve, skuadra gjermane nuk mund të gabojë më dhe për të menduar deri në detaje rreth transfertës së Uemblit, drejtori sportiv, Matthias Sammer deklaroi se lojtarët duhet të përqëndrohen maksimalisht te takimi, prandaj bashkëshortet e tyre nuk u lejuan të udhëtojnë në të njëjtin avion me... 
Etiketat:

Matthias Sammer: Vetëm më të mirët luajnë për Bayernin

Drejtori i Bayernit të Munichut, Matthias Sammer, ua ka tërhequr vërejtjen lojtarëve që të kenë kujdes, pasi vetëm më të mirët do të qëndrojnë, të tjerët largohen nga klubi. “Ne duam të bëhemi më të mirët në Gjermani dhe Evropë. Secili që nuk i plotëson këto kërkesa, nuk është lojtar për Bayernin e Munichut”.  Read More →
Etiketat: