Home » Posts tagged with "Massimo Moratti"

Eto’o, Sneijder e Maicon duan të qëndrojnë te Interi

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk shqetësohet nga spekulimet në lidhje me të ardhmen e yjeve të tij, si Samuel Eto’o, Wesley Sneijder dhe Maicon. Eto’o së fundmi ka thënë se mund të mendojë për një kalim në Ligën Premier, Sneijder po ndiqet nga Manchester United, ndërsa Maicon është shënjestër e Real Madridit. Megjithatë, Moratti është i bindur se të tre lojtarët... 

Moratti: Pastore më pranë se Sanchez

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ndjen se klubi i tij ka gjasa më të mëdha që ta transferojë asin e Palermos, Javier Pastore se sa atë të Udineses, Alexis Sanchez. “Sanchez? Unë jap notën katër nga dhjetë. Nuk mendoj se ne mund ta transferojmë atë, është shumë i shtrenjtë. Javier Pastore? Pesë. Cavani? Një. Messi? Kjo do të ishte mirë, por unë them se kemi zero shanse... 

Moratti: Do ta ktheja Ibran

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se do të mendonte për rikthimin e Zlatan Ibrahimovicit nëse do t’i jepej kjo mundësi në një të ardhme të afërt. Boshnjaku me pasaportë suedeze në të gjitha klubet që ka luajtur në vitet e fundit (Juventus, Inter, Barcelona dhe Milan), e ka përfunduar sezonin me titullin e kampionit të Ligës, ndërsa këtë sezon triumfoi me rivalin... 

Moratti: Interi është në krizë

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, i jep lamtumirën titullit kampion. “Është një moment krize si nga ana fizike, ashtu edhe nga ajo mendore. Nuk kemi qenë në lartësinë e duhur në ndeshjet më të rëndësishme. Leonardo po bën të pamundurën, por është vështirë që të frenohet ky moment kaq i vështirë”, deklaroi paraditen e sotme Moratti. “Leonardo punoi shumë mirë deri... 
Etiketat: ,

Moratti: Kualifikimi i pamundur, por…

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka pranuar se përmbysja e rezultatit ndaj Schalkes të mërkurën mbrëma është thuajse e pamundur. Kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve u mposht në Giuseppe Meazza me rezultat 5-2, në takimin e parë çerekfinal nga Schalke, ashtu që duhet të fitojë me diferencë prej katër golash në Veltins-Arena nëse dëshiron të kualifikohet në gjysmëfinale. “Duhet... 
Etiketat: ,

Guardiola takohet me Morattin

Pep Guardiola besohet se është fare pranë emërimit si trajner i Interit, ndërsa mediumet italiane konfirmojnë raportin tonë të së mërkurës, duke pohuar se ‘Pep’ është takuar me presidentin e Interit, Massimo Morattin. Moratti kishte thënë se mendimi i tij për Leonardon pas dy humbjeve skandalzoe ndaj Schalkes dhe Milanit nuk ka ndryshuar, por prapa kuintave ai ka filluar ta kërkojë... 

Inter kërkon rikthimin e Mourinho

Fitorja e thellë e Schalke 04 në Milano ndaj Interit ka bërë që Leonardo, trajneri zikaltër, të “mbytet” nga kritikat. Sipas gazetës italiane ‘La Repubblica’, Massimo Moratti, presidenti i Interit, i ka vënë qëllim vetes rikthimin e Jose Mourinho në pankinën zikaltër. Trajneri aktual i Real Madrid u largua nga Interi menjëherë pas fitores në finalen e Ligës së Kampioneve... 

Guardiola trajner i Interit

Pas humbjes së rëndë nga Schalke në Ligën e Kampionëve, presidenti i Interit, Massimo Moratti është vënë në kërkim të bosit të ri për pankinën Nerazzure për sezonin e ri, ndërsa emri më i lakuar është Pep Guardiola. Trajneri i Barcelonës kishte alarmuar gjigantët evropianë se ai do të largohet nga Barcelona sepse ndjen që të gjitha sfidat i ka kaluar me sukses dhe se nuk... 

Moratti mbron Leonardon

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, mbajti një takim në dhomat e zhveshjes me trajnerin Leonardo menjëherë pas humbjes turpëruese 2-5 që pësoi skuadra e tij ndaj Schalke 04, në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve. Moratti mbroi trajnerin duke thënë se opinioni i tij për të nuk ka ndryshuar pas kësaj disfate. “Konsiderata ime për të nuk ka ndryshuar. Leonardo është... 
Etiketat: ,

Moratti mbështetet tek kujtimet

Massimo Moratti, presidenti i Interit, ka besim në prag të derbit ndaj Milanit të shtunën në mbrëmje dhe mbështetet tek kujtimet. “I mbaj mend të gjithë derbit që kemi fituar. Të gjitha kanë qenë fitore të bukura, por mua më pëlqen të kujtoj rezultatin 4-0 të sezonit të kaluar. Ishim perfektë në atë ndeshje”, shprehet Moratti për ‘Corriere dello Sport’. “Do të jetë...