Home » Posts tagged with "Massimo Moratti"

Massimo Moratti: Nuk do jem më president

Pasi u raportua për arritje akordi në Paris mes Massimo Morattit dhe Erick Thohir për kalimin e 70% të aksioneve të Interit nën kontrollin e manjatit indonezian, presidenti i zikaltërve u kthye në Milano, ku foli rreth takimit të radhës, mjaft deciziv për të ardhmen e shoqërisë. Në fakt kontrata nuk është ende gati por mes palëve është gjetur gjuha e përbashkët dhe finalizimi... 
Etiketat:

Massimo Moratti “provokon” Milanin për Kaka

U bënë ditë që Ricardo Kaka lidhi sërish të ardhmen e tij me skuadrën e Milan-it, megjithatë nga krahu tjetër i qytetit presidenti i Interit, Massimo Moratti zbulon një dëshirë që mesa duket nuk do t’i realizohet më kurrë. Pyetjes së gazetarëve se cilin nga lojtarët do të kishte preferuar në orët e fundit të mercato-s në radhët e zikaltërve, numri 1 i Interit iu përgjigj... 
Etiketat:

Massimo Moratti: 75% të aksione për 300 milionë euro

Presidenti i Interit, Massimo Moratti duket se është pajtuar me shitjen e klubit.Morattit prej kohësh është duke i bërë presion miliarderi indonezian, Erick Tohrir. 43 vjeçarit Moratti i ka ofruar shitjen e 40% të aksioneve për 200 milionë euro. Ndërsa tani mediet në Itali shkruajnë edhe për një mundësi ku Tohrir do të ishte pronari kryesore i kaltër e zinjve nga Milano. Moratti... 
Etiketat:

Massimo Moratti: Stramaccioni edhe sezonin tjetër te Interi

Mjafton një fitore për të ngrohur ambientin interist. Në një kohë që mediat italiane e shikonin largimin e trajnerit Andrea Stramaccioni në fund të sezonit si të sigurt, ja ku vjen reagimi i presidentit Massimo Moratti që i ngrin të gjithë duke e konfirmuar teknikun e ri në stol edhe për sezonin e ardhshëm. “Ndaj Parmës skuadra luajti e ekjlibruar dhe me krenari. Shpesh herë kritikat... 
Etiketat:

Moratti: Ndoshta një ditë unë do ta shes Interin

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, në një intervistë për TuttoSport ka dhënë një deklaratë me të cilën i ka lënë të shokuar të gjithë adhuruesit zikaltër. Gjatë kësaj interviste presidenti zikaltër u pyet për të ardhmen e klubit dhe përgjigja e tij ishte tejet e papritur dhe shokuese për tifozët Nerazzurrë. “Bashkëpunimin që e kam pranuar me aksionarët kinez e kam... 
Etiketat: ,

Massimo Moratti: Dua me çdo kusht Champions-in

Mbi të gjitha Champions-in. Vendi i tretë është objektivi primar dhe i padiskutueshëm për Massimo Moratti-n. Pasi i ka konfirmuar besimin e tij trajnerit Stramaccioni, shpjegon: “Champions ka shumë vlerë, sa i përket aspektit ekonomik dhe sportiv. Mendojmë për të ardhmen, por pa braktisur të tashmen. Duhet të shfrytëzojmë të gjitha aspektet motivuese të mundshme, tek e fundit edhe... 
Etiketat:

Massimo Moratti diskuton emrat e merkatos

Pas humbjes në friuli ndaj Udinezes presidenti i Interit, Massimo Moratti ka kërkuar një mbledhje urgjente. Objektivi është rindërtimi dhe ringjallja e shpresave për titull që zikaltërit i patën pas fitores së merituar në juventus stadium. Dukej sikur pas atij takimi në torino filloi ringritja, por rezultoi një ëndërr vere, sepse më pas erdhën gabimet e njëpasnjëshme, deri tek humbja... 
Etiketat:

Massimo Moratti: Interi është fatkeq me arbritrat

Massimo Moratti edne nuk ka vendosur se si do të veproj ndaj gabimeve të  arbitrave ndaj skuadrës që drejton ai. Padroni zikaltër, qetësish  ka thënë se “do të shohim si të veprojmë”,  për momentin ka deklaruar ai nuk kemi fat. “Në këtë periudhë më duket se nuk kemi fat me arbitrat. Për momentin të shohim si do të vazhdojë kjo çështje”, theksoi Moratti pas humbjes... 
Etiketat:

Massimo Moratti kishte ndihmuar Kosovën gjatë luftës

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, gjatë prezantimit të “Inter Campus” në SHBA, ka përmendur ndihmën që kjo skuadër i dha popullit kosovar gjatë luftës së fundit. “Historia e projektit filloi 15 vite më parë, në Brazil, ku ne nuk mund të rrinim më symbyllur, duke parë mundësinë për t’i bërë fëmijët atje të lumtur dhe për t’u dhënë atyre shansin për të veshur... 
Etiketat:

Moratti: Guarin është shumë i fortë

Massimo Moratti duket i kënaqur dhe i pëlqen çdo ditë e më shumë Interi i ri që po lind. Në dalje të mbledhjes së aksionistëve, ku u diskutua buxheti i klubit, Moratti nuk nguron të lavdërojë lojtarët që duket se i kanë rikthyer buzëqeshjen numrit 1 të Interit. “Cassano luajti mirë ndaj Pescaras, më pëlqeu shumë, u tregua inteligjent duke i shërbyer skuadrës, si në asist...