Home » Posts tagged with "Massimiliano Allegri"

Allegri: Vështirë të transferosh lojtarë të mirë në janar

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka pranuar se është vështirë që të transferohen top-lojtarët gjatë afatit kalimtar të janarit. Kampionët aktual të Serie A janë duke u munduar së fundmi që ta transferojnë mesfushorin e Galatasarayt, Wesley Sneijder, mirëpo agjenti i lojtarit ka thënë se skuadra italiane nuk ka kushte për ta përballuar pagën e tij të lartë. Juve... 

Allegri: Një gjysmë e parë fantastike, por…

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka lëvduar performancën e skuadrës së tij në pjesën e parë kundër Interit, por jo edhe ekipin që u shfaq në gjysmën e dytë. Bianconerët ishin fantastikë në fraksionin e parë, të cilin e dominuan, mirëpo në të dytin niveli i lojës së tyre u ul dhe Nerazzurrët barazuan, për më shumë ata ishin shumë të rrezikshëm në kundërsulme... 

Ramires dhe Falcao në listën e Juves

Menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është duke kërkuar përforcime të reja në Ligën Premier, raportojnë mediat italiane Gazzetta Sportiva shkruan se sulmuesi i Manchester United, Radamel Falcao dhe mesfushori i Chelseat, Ramires, janë në listën e dëshirave të tij, transmeton Telegrafi. Allegri do të kërkojë ta sjellë Falcaon në Juventus Stadium nëse Untied vendos të mos... 

Allegri i ka heshtur kritikët

Drejtori i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka heshtur kritikët. Antonio Conte ka lënë bosh hapësira te Juventusi, por sipas drejtorit Marotta, trajneri aktual ka arritur që ta tregojë veten. “Allegri i ka hedhur poshtë kritikët. Ne duhet që të gjenim veten brenda 24 orëve dhe Allegri po ashtu ka marrë një ekip nga një trajner tjetër”. “Ekipi ishte... 

Juve e pati fitoren në dorë

Massimiliano Allegri është i pakënaqur që Juventusi dështoi ta fitonte Superkupën e Italisë duke thënë se trofeu ishte në duart e bardhezinjve. Carlos Tevez e kaloi dy herë në epërsi Zonjën e Vjetër, mirëpo Gonzalo Higuain barazoi në të dyja rastet. Madje, edhe në penalti, Bianconerët patën shans për të triumfuar, por dështuan ta shfrytëzonin mundësinë dhe në fund Napoli... 

Allegri kërkon tri pikë ndaj Cagliarit

Juventusi kërkon të harrojë tre barazimet në tre ndeshjet e fundit në kampionat dhe në Ligën e Kampionëve, duke shënuar fitore sot ndaj Cagliarit. Massimiliano Allegri e di shumë mirë që për të synuar titullin kampion, bardhezinjtë nuk duhet të humbin më pikë sidomos ndaj skuadrave të vogla. Kështu Allegri ka porositur lojtarët e tij ta marrim më seriozisht ndeshjen e sotme ndaj... 

Massimiliano Allegri: Kurrë më si në Verona

Pas debutimit të keq në kampionat që ka tronditur ambientin e Milanit, Massimiliano Allegri e di që nuk mund të gabojë në ndeshjen e sotme, përballë PSV Eindhoven, e cila do të përcaktojë se cila nga të dy skuadrat do të luajë në fazën e grupeve të Champions League, por edhe të ardhmen e teknikut të “Djallit”. Në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”,... 

Massimiliano Allegri trajner i Milanit

Epilogu i ngërçit të ndërlikuar mes Milanit, Silvio Berlusconi-t dhe pankinës së Massimiliano Allegri-t, është zgjidhur në favor të trajnerit livornez. “Kemi arritur akordin për të vazhduar marrëdhëniet e punës, duke biseduar për tipin e lojës, që Milan duhet të praktikojë, si dhe për ekipin që do të ndërtohet për sezonin e ardhshëm”, lexohet në komunikatën zyrtare të... 

Allegri: Milani e mposht Barcën

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, nuk e ka fshehur gëzimin pas triumfit prej 2-0 kundër Barcelonës në takimin e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. “Ne e fituam një ndeshje të rëndësishme kundër Barcelonës, në të cilën unë besoja, por askush tjetër nuk besonte”. “Për t’i fituar këto ndeshje, duhet që secili të sakrifikohet dhe të angazhohet shumë.... 

Massimiliano Allegri: Milani gati për ndeshjen e Kupës

Massimiliano Allegri, thotë se Rossonerët janë të gatshëm për sfidën e sotme çerekfinale të Kupës së Italisë ndaj Juventusit. Do të jetë një ndeshje konkurruese e një intensiteti të madh, ku të dyja ekipet do të tregojnë fuqinë defensive. Ne do të duhet të përsërisim paraqitjen që bëmë gjatë vikendit në kampionat kundër Sienas”.  Read More →