Home » Posts tagged with "Mario Balotelli"

“Balotelli është kampion”

Ish-drejtori i Milanit, Ariedo Braida, ka këmbëngulur se sulmuesi i Liverpoolit, Mario Balotelli, ka potencialin për t’u shndërruar në një kamion. Braida punoi me Balotellin vitin e kaluar dhe e njeh mjaft mirë atë. “Ndonjëherë atij i jipen përgjegjësi që janë më të mëdha se sa që ai duhet të ketë”. “Ka situata që janë psikologjike, jo teknike, e që e ndalojnë atë... 

Mario Balotelli rikthehet në Itali, përfundon aventurën në K. Konfederatave

Lajme të këqija për Italinë në prag të sfidës me delikate të përfaqësueses së kaltër në gjysmëfinalen e Kupës së Konfederatave me Spanjën. Mario Balotelli nuk ia del te riaftesohet në kohë dhe për këte aryse do të rikthehet në Itali. Sulmuesi i Milanit u dëmtua në ndeshjen me Brazilin ku pësoi një tërheqje muskulore në këmbën e majtë duke mos patur “ok’ e mjekut... 
Etiketat:

Mario Balotelli

Përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli, e ka quajtur Mario Balotellin një lojtar “të jashtëzakonshëm” pas formës që po kalon sulmuesi që nga transferimi te Milani në janar. “Arritja e tij më e madhe është se ai tash mbetet i fokusuar për periudha më të gjata në ndeshje. Është e jashtëzakonshme që ai vazhdon ta bëjë këtë te Milani”.  Read More →
Etiketat:

Mario Balotelli nuk luan ndaj Lazios

Sulmuesi italian, Mario Balotelli, nuk do të luajë ndaj Lazios të shtunën mbrëma për shkak të problemeve fizike. Ish-sulmuesi i Interit është pritur që të jetë në vijën e parë të frontit sulmues Rossoner në ndeshjen kruciale për vend të tretë ndaj Lazios, ndërsa kjo vetëm sa i shkakton kokëdhimbje edhe më të mëdha Massimiliano Allegrit.  Read More →
Etiketat:

Zanetti i tha Balotellit të ketë kujdes

Legjenda e Interit, Javier Zanetti, në një moment gjatë ndeshjes ndaj Milanit është parë duke u përplasur verbalisht me ish-sulmuesin e Interit, Mario Balotelli dhe mediat italiane kanë zbuluar fjalët që i ka thënë ‘Il Capitano’. Pas një ndërhyrje të palejuar, Balotelli është parë duke provokuar tifozët e Interit, të cilët gjatë gjithë ndeshjes e kanë vërshëllyer. Këtë... 

Silvio Berlusconi: Mario Balotelli po e ndalon trafikun

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, thotë se ai është i ngazëllyer me ndikimin e hershëm të Mario Balotellit në skuadrë. Balotelli është bërë fenomen, ai është një sulmues i cili është yll, e ndalon trafikun gjithkund nëpër Milano.Ai ka pasur një fillim me fat. Shpresoj kjo të vazhdojë dhe veçanërisht ai të vazhdojë të performojë mirë.  Read More →
Etiketat:

Prandelli fton Balotellin

Përzgjedhësi i kombëtares së Italisë, Cesare Prandelli, ka bërë publike listën e lojtarëve për ndeshjen me Estoninë. Prandelli ka ftuar për këtë ndeshje edhe sulmuesin e Man. Cityt, Mario Balotellin, i cili deri tani ka veshur dy herë fanellën e “azurëve”. Në listën e Prandellit janë: -portierë: Buffon (Juventus), Sirigu (Palermo), Viviano (Bologna) – mbrojtja: Astori... 

Balotelli, njeriu i gjobave

Në fushë koleksionon gola dhe kartona, jashtë saj, përveçse shumë polemikave, gjoba dhe konfiskime të makinës. Mario Balotelli kthehet sërish në qendër të vëmendjes për rekordin e thyerjes së rregullave të qarkullimit rrugor. Llogaritë i ka bërë “Sun” e cila bën të ditur se bëhet fjalë për më shumë se 11 mijë gjoba të paguara nga Balotelli që prej vajtjes së tij tek... 
Etiketat:

Balotelli nuk kalon te Milani

Njeriu që kujdeset për transferet e Manchester Cityt, Barry Hunter, mendon se supertalenti italian, Mario Balotelli, nuk do të largohet nga Eastlands në fund të sezonit. “Balotelli? Ai është lojtar fantastik, përkundër sjelljeve. Ai do të luajë në finalen e FA Cup dhe jam i sigurtë se do të luajë mirë”. “Interesimi i Milanit? Është befasues, por Balotelli do qëndrojë këtu... 

Allegrit nuk i pëlqen Balotelli

Bosi i Milanit, Massimilano Allegri, ka aluduar se ata nuk do ta transferojnë Mario Balotellin, në rast se supertalenti italian vazhdon me sjelljet e tij të marra. “Ai është një djalosh i ri i cili duhet të mësojë se respekti është gjithçka. Në mënyrë që të qëndrosh në një shoqëri, ju duhen këto karakteristika dhe të rinjtë mund ta marrin këtë gabimisht”. “Futbollistët...