Home » Posts tagged with "Mario Balotelli"

Parisi, arsyeja e bashkimit të Ibrës me Balon?

Luajtën një kohë të shkurtër së bashku, por ekziston mundësia që ata të jenë përsëri shokë skuadre. Fjala është për dy sulmuesit kundërthënës, Zlatan Ibrahimoviq dhe Mario Balotelli. Sulmuesi italian i Liverpoolit, Mario Balotelli nuk po përshtatet assesi në Angli tek ‘The Reds’, tha largimi i tij nga ‘Anfield’, është më se i mundshëm, transmeton Telegrafi. E zërat... 

SuperMario “Mbreti i Twitterit”

Mario Balotelli padyshim se nuk mund të konsiderohet si një mbret i zonës së rreptësisë për vitin 2014, pasi ka zhgënjyer me paraqitjet e tij, por gjithsesi mund të kënaqet me faktin që kurorëzohet si mbret i rrjetit social Twitter. Sipas Daily Mail, sulmuesi i Liverpoolit ka marrë epitetin “ King of Twitter 2014”. SuperMario ka qenë jashtëzakonisht produktiv me 140 karakteret e... 

Cilët mund të jenë top-transferimet e vitit 2015

Viti 2014 ishte i tejmbushur me transferime të bujshme dhe shumë të shtrenjta, si Mario Balotelli, Radamel Falcao, Angel Di Maria, James Rodriguez, Tony Kroos, Fernando Torres etj., por edhe viti 2015 pritet të jetë po aq interesant, me lëvizje të mëdha gjatë afatit kalimtar dmëror dhe veror. Goal ka bërë një listë të 10 transferimeve që mund të jenë më të bujshme të vitit që... 

Balotelli kërkon të largohet nga Liverpooli si huazim

Mino Raiola raportohet se është në kontakte me Liverpoolin për ta lëshuar Mario Balotellin të largohet në formë huazimi këtë muaj. Il Messaggero raporton se Raiola përpiqet ta bindë Liverpoolin të ulë harxhimet që bën për Balotellin dhe ta huazojë atë në Srie A. Napoli, që drejtohet nga ish-menaxheri i Redsave, Rafa Benitez, mësohet se është i interesuar të sigurojë një marrëveshje... 

A do të kthehet Balotelli te Interi?

Edhe pse trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka deklaruar se nuk do të shitet Mario Balotelli, megjithatë, sulmuesi italian gjatë këtij dimri mund të largohet nga Anfield. Sipas Sportmediaset, agjenti i Balotellit, Mino Raiola, është duke tentuar që ish sulmuesin e Milanit ta rikthejë në ish klubin e tij, Inter. Trajneri i ‘Nerazurëve’, Roberto Mancini duket se dëshiron që ish... 

Rodgers: Balotelli të mësohet me pankinën

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka aluduar se Mario Balotelli nuk është në planet e tij dhe se duhet që të mësohet me qëndrimin në stol. Balotelli nuk ka startuar nga 8 nëntori dhe tash edhe u suspendua për një postim në Instagram. E për këtë Rodgers nuk ka mëshirë. “Ne jemi në lojën më të mirë kur e kemi lojën agresive. Kështu për ne ishte me rëndësi që të provojmë... 

Rodgers: Balotelli nuk i përshtatet lojës sonë

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers hap dyert e largimit për Mario Balotellin duke u shprehur se lojtari nuk i përshtatet stilit të lojës që ai aplikon tek Liverpooli. 24-vjeçari ka shënuar vetëm 2 gola që nga momenti kur ”The Reds” e blenë nga Milani për rreth 20 milionë Euro dhe për Rodgers deri në këto momente lojtari nuk ka treguar në fushë atë që drejtuesit e... 

Napoli mendon për Balotellin

Napoli do të lansojë një ofertë për sulmusin Mario Balotelli në janar. Sulmuesi i Liverpoolit ka vuajtur për të treguar formën më të mirë që prej se u kthye nga Anglia. Daily Mail shkruan se Napoli e dëshiron lojtarin në skuadër, por kështu e dëshirojnë edhe shumë skuadra tjera. Sulmuesi i Liverpoolit ka vuajtur shumë që prej se u kthye në Angli këtë verë dhe në Itali po... 
Etiketat: ,

Rodgers te miqt: Balotelli nuk është i mirë

Bosi i Liverpoolit, Brendan Rodgers, thotë se ai ka dyshime për të ardhmen e Mario Balotellit. Daily Mail shkruan se Rodgers në biseda me miq ka thënë se Mario Balotelli nuk është aq i mirë dhe nuk i përmbush kriteret e tij. Sterling po shndërrohet në lojtarin kryesor të United, dhe kjo po e bind Rodgersin se Balotelli s’ka cilësi. Madje miqve Rodgers u ka rrëfyer se do ta shiste... 

Mancini: Balotelli si Ibra

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, mendon se Mario Balotelli është i njëjtë sikurse Zlatan Ibrahimovic. Mancini e ka krahasuar Balotellin me Ibrahimovicin për shkak të qëndrimit të tyre në fushë, por thotë se Balotelli duhet të jetë më konkret. “Zlatan ka më shumë vite dhe ka më shumë përvojë në futboll, klas e cilësi, që Balotelli po i fiton ende. “Balotelli ka shumë...