Home » Posts tagged with "Marek Hamsik"

Hamsik: Mund ta mposhtim Juven

Ylli i Napolit, Marek Hamsik, beson se skuadra e tij mund ta mposhtë Juventusin në Superkupën e Italisë që zhvillohet të hënën. Fituesi i Kupës së Italisë, Napoli, do të takohet me fituesin e kampionatit italian, Juventusin, në Doha të Katarit, ku do të zhvillohet finalja e Superkupës së Italisë. “Superkupa është shumë e rëndësishme. Më pëlqen shumë ideja e ngritjes së... 
Etiketat: ,

Hamsik: Duhet patjetër ta mposhtin Juventusin

Sulmuesi i Napolit, Marek Hamsik, thotë se ata duhet patjetër ta mposhtin Juventusin për të mbetur në garën për titull. Napoli barazoi pa gola ndaj Udineses dhe ngeci edhe dy pikë ndaj Juventusit në krye të tabelës së Serie A. Dhe Hamsik tash shpreson Azzurrët të mposhtin Bianconerët për të rikuperuar diferencën e pikëve. “Udinese është gjithmonë një vend i vështirë. Ne sigurisht... 

Marek Hamsik : Napoli mund ta fitojë Scudetton

Ylli i Napolit, Marek Hamsik, thotë se skuadra e tij është e aftë për ta fituar titullin këtë sezon.Hamsik ka paralajmëruar Juventusin dhe të tjerët në Itali se Napoli është kandidat serioz për ta fituar Scudetton këtë sezon. “Ne jemi dy pikë prapa liderëve dhe gjithçka ende mund të arrihet. Juventusi është mësuar të fitojë dhe ata e kanë forcuar grupin e tyre në një nivel... 
Etiketat:

Oddo: Allegri e do Hamsikun

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, dëshiron që të joshë mesfushorin kreativ të Napolit, Marek Hamsik, drejt një transferimi në San Siro. “Hamsik ka të gjitha karakteristikat të cilat i pëlqejnë Allegrit”. “Unë nuk e di nëse ai do të transferohet te Milani, por ai është lojtar i shkëlqyer dhe pëlqehet shumë nga trajneri jonë”, u shpreh Oddo. /    Read More →

Hamsik: Transferimi te Milani do t’i shërbente karrierës sime

Mesfushori i Napolit, Marek Hamsik, ia ka hapur derën Milanit, duke thënë se do t’i pëlqente që ta veshë fanellën kuqezi në të ardhmen. Javën e kaluar, Massimiliano Allegri ka thënë se është i interesuar për një mesfushor klasi që do ta zëvendësojë të larguarin Andrea Pirlo. “Është vështirë të parashikoj se kur do të largohem. Shkuarja te Milani do të ishte një hap... 
Etiketat: , ,

Galliani: Nuk na interesojnë Hamsik dhe Vidal

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, është duke fjetur pa probleme për dalim me sezonet e kaluara, pasi tani nuk po brengoset fare për spekulimet që e lidhin klubin kampion të Italisë me lojtarë si Marek Hamsik dhe Arturo Vidal. “Hamsik është lojtar i Napolit dhe ne kurrë nuk kemi qenë të interesuar për të. Vidalin nuk e njohim, por është e mundur që Kucka të veshë... 

Galliani mohon transferet e Pastores dhe Hamsik

Zëvëndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka hedhur poshtë transferimet e mundshme të Javier Pastores dhe Marek Hamsik, pasi Rossonerët janë në kërkim të vetëm një lojtari – një mesfushori të krahut të majtë. “Teorikisht mund të bëjmë biznes me ekipin e tretë në tabelë, por kur flasim me Hamsik, ata nuk dëshirojnë as ta përmendim. Pastore? As për këtë të mos flasim.... 

Galliani: Jemi të interesuar për Bale dhe Hamsik

Zëvëndspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka konfirmuar edhe njëherë se Rossonerët janë të interesuar për të transferuar një mesfushor të krahut të majtë dhe në listën e italianit janë Gareth Bale, Rafael Van der Vaart dhe Marek Hamsik. “Duket se Ganso nuk është mesfushor i krahut të majtë dhe e njëjta gjë vlen dhe për Pastoren. Ne tashmë kemi dy mesfushorë ofensivë... 

Milan, Hamsik dhurata për Allegrin

Pas fitimit të titullit kampion, Milan po bëhet gati për merkaton e verës nëpërmjet së cilës kërkon të përforcojë skuadrën në kuadër të një paraqitjeje të suksesshme në Ligën e Kampioneve. Emri i lakuar më shumë ditët e fundit është mesfushori i Napolit, Marek Hamsik. Por, për sllovakun duhen 30-35 milionë euro dhe buxheti i Milanit nuk mund ta përballojë këtë operacion.... 
Etiketat: ,

Allegri: Më pëlqen Hamsik

Bosi i Milanit, Massimiliano Allegri, ka thënë se ai do të dëshironte që ta transferonte yllin e Napolit, Marek Hamsik. I pyetur se cilin prej lojtarëve do të dëshironte ta drejtonte në të ardhmen, Allegri pa kurrfarë hezitimi pranoi të zbulonte emrin e futbollistit. “Marek Hamsik. Ai ka cilësi të rëndësishme dhe duke parë moshën e tij të re, ai ka edhe shumë hapësirë për t’u...