Home » Posts tagged with "Manuel Neuer"

Guardiola: Neuer tashmë është fitues

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, mendon se Manuel Neuer, duhet të jetë krenar me të arriturat, edhe nëse nuk e fiton çmimin Fifa Ballon d’Or. Gjermani është në garë e Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për çmimin më të madh individual dhe Guardiola beson se ai tashmë është një fitues, edhe nuk e merr trofeun. “Manu tashmë është fitues. Është një fitore e... 

Hitzfeld: Topi i Artë i takon Neuerit

Ish-përzgjedhësi i Zvicrës, Ottman Hitzfeld, ka folur për Topin e Artë në prag të ndarjes së sotme të çmimeve prestigjioze. Sipas tij, Neuer e meriton ta fitojë çmimin më të madh individual, duke marrë parasysh sukseset dhe kontributin e tij për Gjermaninë dhe Bayernin. “Kush do ta fitojë Topin e artë? Do të më pëlqente ta shoh një gjerman ta fitojë atë, duke marrë parasysh... 

​Neuer, portieri i vitit 2014

Portieri i Bayern Munchen dhe kombëtares së Gjermanisë, Manuel Neuer është vlerësuar si futbollisti më i mirë i vitit 2014 nga IFFHS, Instituti Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave në futboll. Në vendin e dytë është renditur portieri belg i Chelseat, Thibaut Courtois, kurse në pozitën e tretë u rendit Keylor Navas i Kosta Rikës. Votimi për portierin më të mirë të vitit... 

Edhe Maradona mbështet Neuerin për Topin e Artë

Diego Maradona thotë se Manuel Neuer e meriton Topin e Artë më shumë se Ronaldo e Messi, në bazë të performancave të tij në vitin 2014. Legjenda argjentinase e futbollit beson se sukseset e Messit e Ronaldos në vitin e fundit nuk mjaftojnë që ta ndalojnë fitimin e çmimit nga portieri gjerman. “Favoriti im për Topin e Artë? Nuk është as Messi, e as Ronaldo”, deklaroi Maradona,... 

Top 100 futbollistët e vitit 2014: Neuer i pari

Manuel Neuer ka mposhtur dy rivalët e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo and Lionel Messi, për të marrë kreun e listës së futbollistëve më të mirë të vitit të shpallur nga L’Equipe. Portieri i Bayern Munich dhe i kombëtares gjermane, i cili fitoi Bundesligën dhe Botërorin gjatë vitit që shkoi (2014), po ashtu ka siguruar vend në Ekipin më të Mirë të Vitit të revistës franceze. Ylli... 

Manuel Neuer: Dua hakmarrjen ndaj Chelsea-t

Portieri i Bajernit të Mynihut, Manuel Neuer është i uritur për hakmarrje ndaj skuadrës së Murinjos në Superkupën e Evropës. Bavarezët u mposhtën në penalti në finalen e vitit 2012 nga Chelsea, para se ta ngrejë trofeun në maj të këtij viti kur mposhtën Dormundin në finale. Por portieri gjerman dëshiron t’u tregojë bluve fuqinë e tyre, të, duke mposhtur ata në trofeun e Superkupës. “Është... 
Etiketat:

Manuel Neuer mendon për largim nga Gjermania

Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer e ka lënë të hapur mundësinë e transferimit jashtë Gjermanisë. 27 vjeçari iu bashkua gjigantit bavarez në vitin 2011 nga Schalke 04, ndërsa flitet se ai në të ardhmen mund të bëhet portier i Manchester Unitedit. Për momentin, ai nuk e ka ndërmend të ndërrojë mjedis, por për të ardhmen nuk garanton asgjë. “T’i fitoja tre trofe për një... 
Etiketat:

Bayern Munchen arrin marrëveshjen me Neuer

Manuel Neuer, portieri i Schalke 04, do të jetë portieri i ardhshëm i Bayern Munchen. Lajmin e ka konfirmuar presidenti i këshillit drejtues të klubit bavarez, Karl Heinz Rummenigge, i cili ka shtuar se zyrtarizimi do të vijë pas finales së Kupës së Gjermanisë, Schalke 04 – Duisburg. “Duhet të lëmë të qetë ekipin e Schalke 04 në kuadër të finales së Kupës. Gjithsesi ka... 

Hoeness: Bajerni kërkon Neuer

Bajerni i Mynihut është i interesuar për Manuel Neuer, por nuk është gati të paguajë një shifër astronomike për portierin e Schalke, vlerësimi për të cilin ka kaluar 20 milionë euro. “Ne duam Manuel. Nëse ka vullnet nga ana e futbollistit një zgjidhje mund të gjendet, por drejtuesit e Schalke nuk duhet të kërkojnë shifra astronomike”, ka theksuar Uli Hoeness, president i Bajernit. Neuer,...