Home » Posts tagged with "Manchester United"

Van Gaal: Ishim të pafat ndaj Southampton

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis Van Gaal ka shprehur keqardhjen për disfatën kundër Southamptonit. “Djajtë e Kuq” dje u mposhtën 1-0 nga Southampton në ‘Old Trafford’ në kuadër të Premier League-s. Tekniku holandez mendon se skuadra e tij bëri paraqitje të mirë, por sipas tij, Manchester United ishte e pafat në ballafaqim me Southamptonin. “Më vjen keq. Ata erdhën këtu... 

Nasri: Isha afër Mannchester United

Mesfushori francez Samir Nasri ka zbuluar se ishte afër transferimit në Manchester United në vitin 2011. Por, në fund duket se rivaliteti i Manchesterit me Arsenalin ia ndaloi një gjë të tillë, siç tregon edhe vetë lojtari. “U takuam me Alex Ferguson në Paris, në një vend të fshehtë, që të mos ketë thashetheme”, deklaroi ai për BeIn Sports, transmeton koha.net. “Por kishte... 

Aston Villa pranë Januzajt

Adnan Januzaj si duket i ka ditët e numëruara në Manchester United, pasi trajneri holandez Louis Van Gaal nuk po llogaritë në shërbimet e tij. E ardhmja e Adnan Januzajt është larg Manchester Unitedit, por ai pritet të mbetet në Premier League, transmeton Telegrafi. Sipas medieve angleze, skuadra elitare Aston Villa është shumë pranë për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit anësor,... 

Unitedi u ndëshkua për mosshfrytëzimin e shanseve

Wayne Rooney mendon se Manchester Unitedi meritoi të regjistronte fitore përballë Southamptonit në ndeshjen e të dielës. Djajtë e Kuq pësuan humbje prej 1-0 në Old Trafford, ndërsa sulmuesi anglez thotë se ata u ndëshkuan për shkak të mosshfrytëzimit të rasteve të tyre. “Mendoj se kështu e ka futbolli. Merituam ta fitonim ndeshjen sot (e diel)”. “Në përgjithësi, ne i patëm... 

Unitedi nënshtrohet në shtëpi

Southamptoni ka treguar se do të jetë një konkurrent serioz për pozitat e para në Ligën Premier. Skuadra që aktualisht pozicionohet e treta në tabelë, e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 1-0 në Old Trafford. Të dy ekipet ishin të kujdesshme në fraksionin parë duke zhvilluar lojë taktike dhe duke mos e rrezikuar shumë kundërshtarin. Ndërsa në pjesën e dytë, ekipi mysafir... 

Juve kërkon Januzajn

Juventusi ka nisur angazhimet për transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Bianconerët janë lidhur me futbollistin e Galatasarayt, Wesley Sneijder, mirëpo holandezi është vetëm si alternativë nëse ata dështojnë në transferimin e objektivave primare. Anësori shqiptar i Belgjikës nuk po ia del të sigurojë një vend në skuadrën e Louis Van Gaal, duke e lënë... 

Bale mund të largohet për 150 milionë funte

Real Madridi raportohet se ka pranuar largimin e Gareth Balet gjatë verës nëse Manchester United dërgon një ofertë prej 150 milionë funteve për të. Uellsiani u transferua në Bernabeu për një shumë rekorde prej 100 milionë funteve dhe nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare me klubin spanjoll. Gazeta britanike The Metro raporton se Reali do ta shesë Balen tek Unitedi nëse këta të... 

Fletcher dëshiron Kupën FA me United

Mesfushori i Manchester United, Darren Fletcher, dëshiron ta fitojë Kupën FA këtë sezon, pas fitores 2-0 ndaj Yeovil Town. “Ne e dinim se nuk do të jetë e lehtë. Do të jetë e vështirë me ndalimet e tyre. Ju duhet të luftoni para se ta fitoni një ndeshje dhe ne e bëmë këtë sot”. “Ne luftuam për 60, 70 minuta dhe pastaj Ander (Herrera) shënoi një gol spektakolar dhe ndonjëherë... 

Herrera e Di Maria protagonistë të Unitedit

Me dy gola të shënuar në pjesën e dytë, Manchester Unitedi ka fituar si mysafir i Yeovil Town në Huish Park Stadium. Gjysma e parë e takimit të vlefshëm për Kupën FA nuk prodhoi gola, ndërkohë që Djajtë e Kuq nuk u treguan agresivë në sulm. Në pjesën e dytë, Ander Herrera realizoi një gol të jashtëzakonshëm (64’). Një tjetër gol mysafirët e shënuan në minutat shtesë... 

Van Gaal: E dua Unitedin në maje

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka deklaruar se ekipi i tij duhet të jetë në maje, po vetëm nëse përmirëson formën si mysafir. Me dy fitore në 10 ndeshje në udhëtim, Van Gaal nuk është i kënaqur me formën në udhëtim dhe kështu ka kërkuar përmirësim urgjent të kësaj situate”. “2014-ta ishte një vit shumë i mirë për mua dhe lojtarët e mi. Unë shpresoj se...