Home » Posts tagged with "Manchester City"

Toure, lojtari i vitit në Afrikë

Mesfushori i ekipit anglez Manchester City, Yaya Toure, është shpallur futbollisti më i mirë në Afrikë. Ish-lojtari i Barcelonës e fiton këtë epitet për herë të katërt në karrierën e tij futbollistike. Ndërkohe që në këtë garë i mposhti Vincent Eyneyama dhe Pierre-Emerick Aubameyang. Toure, i cili po kalon nëpër formën më të mirë, ka shënuar 20 gola në 35 prezenca në Premier... 

Milner e bën të pavlefshëm golin e Nuhiut (Video)

Manchester City ka përmbysur avantazhin e Sheffield Wednesday për ta fituar (2-1) ndeshjen e vlefshme për Kupën FA. Sulmuesi shqiptar, Atdhe Nuhiu, heshti tifozët në Etihad Stadium me një gol të bukur në pjesën e parë (14’) duke e vënë në vështirësi kampionin e Ligës Premier. Në gjysmën e dytë, pati një kërkim penaltie nga mysafirët, kur pas një pasimi të Nuhiut me kokë... 

Goli i Atdhe Nuhiut kundër Cityt

Sulmuesi shqiptar, Atdhe Nuhiu, ka heshtur tifozët në Etihad Stadium duke i shënuar gol Manchester Cityt. Në pjesën e parë të ndeshjes së vlefshme për Kupën FA, Nuhiu realizoi një gol të bukur kundër kampionit të Anglisë (14’). Futbollisti me shtetësi austriake luan për klubin që bën gara në Championship, Sheffield Wednesday. Nga ana tjetër, në bankën rezervë të Cityt ndodhet... 

Lampard e zeza e Chelseat, City fiton

Manchester City ka arritur që të shënojë fitore me vështirësi ndaj Sunderlandit në shtëpi me rezultat 3-2. Pjesa e parë ishte pa gola, kurse gjithçka u zhvendos në pjesën e dytë. Yaya Toure (57′) e hapi serinë e golave për 1-0. Jovetic 10 minuta më vonë e dyfishoi përsinë (67′), por vetëm një minut më vonë Jack Rodëell (68′) realizoi për 2-1. Johnson për... 

City nuk mund të shpenzojë shumë në janar

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, nuk beson se klubi i tij do të bëjë shumë investime në afatin e janarit. Kampioni i Ligës Premier ka shpenzuar jashtëzakonisht shumë në vitet e fundit qëkur hyri nën ombrellën e “Abu Dhabi United Group”, mirëpo është sanksionuar për shkak të thyerjes së rregullave financiare të UEFA-s. “Jo nuk mendoj se do të angazhohemi shumë”,... 

Koke preferon Atleticon para Barcës dhe Cityt

Mesfushori i Atletico Madridit, Koke, thotë se nuk dëshiron që të largohet nga Vicente Calderon në një të ardhme të afërt. 22-vjeçari luan te kampioni spanjoll që nga viti 2000 (duke kaluar në të gjitha ekipet për të rinj deri në debutim për skuadrën e parë në vitin 2009). Në sezonet e fundit ai ishte ndër mesfushorët më të kërkuar në Evropë, por gjithmonë ka refuzuar ofertat... 

City nuk lëshon pe, fiton bindshëm

Manchester City ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te West Bromwich, duke ruajtur hapin me liderin e tabelës, Chelsean. Kampionët në fuqi të Ligës Premier e filluan ndeshjen me shumë intensitet, duke shënuar dy gola të hershëm në ndeshje, derisa mbyllën pjesën e parë me avnatazh 3-0. Ishte Fernando që hapi rezultatin pas vetëm dy minutash lojë, para se Yaya Toure të shënojë... 

Liverpooli e dëshiron Milnerin me zero cent

Liverpooli po e kërkon mesfushorin e Manchester Cityt, James Milner. Daily Express shkruan se Liverpooli po e monitoron lojtarin i cili nuk do ta rinovojë kontratën e tij me Manchester Cityn. Milner nuk është në planet e Pellegrinit andaj edhe Liverpooli me vëmendje po e shikon situatën e tij. Mirëpo City është i bindur se bisedimet për kontratë do të jenë të suksesshme dhe se edhe... 

City e dëshiron Manxhukiqin

Manchester City synon që akoma më shumë ta forcojë repartin e sulmit. Kampionët e Anglisë që tashmë kanë gjetur shkëlqimin pas startit jo të mirë në këtë sezon të garave, ia kanë vënë syrin sulmuesit të Atletico Madridit, Mario Manxhukiq. Reprezentuesi kroat gjatë verës që lamë pas iu bashkua madrilenëve, por sipas mediave britanike, ish lojtari i Bayern Munich në fund të... 

Zyrtare: Joe Hart vazhdon kontratën me Cityn

Portieri i Manchester Cityt, Joe Hart, ka vazhduar kontratën me klubin e cila do ta mbajë atë në Etihad Stadium deri në fund të vitit 2018. Portieri anglez është bërë lojtari i gjashtë që ka nënshkruar kontratë me klubin në vitin 2014, së bashku me Sergio Agueron, Edin Dzekon dhe David Silva. “Jam shumë i lumtur. Këtu jam për një kohë të gjatë dhe dua të vazhdoj qëndrimin”,...