Home » Posts tagged with "Malaga"

La Liga, Malaga e Atl. Madrid mjaftohen me barazim

Në përballjen Malaga-Atl. Madrid të vetmit fitues janë repartet e mbrojtes së të dyja skuadrave pasi takimi përfundoi me rrjeta të paprekura. Në “Rosaleda” Atl. Madrid mori më shumë iniciativën se vendasit duke rrezikuar me Falcaon dhe Diego Costan dhe ndoshta meritonte më shumë sesa 1 pikë por duhet të kënaqet edhe me një barazim pasi ruajnë vendin e dytë ndërsa mbeten 11... 
Etiketat: ,

Pellegrini pranon: Malag duhet të përmirësohet

Trajneri i Malagës, Manuel Pellegrini pranon se ata duhet të përmirësojë formën e tyre larg shtëpisë. Skuadra e Pellegrini takohet sonte me Getafe, Malag është në vendin e gjashtë me 34 pikë dhe është vetë 1 pikë larg vendit të katërt që e mban Levante. “Ne nuk jemi duke bërë punë të mirë jashtë shtëpisë,” tha ai. “Ne nuk kemi pasur fatin e njëjtë apo saktësinë... 
Etiketat:

Reali djeg Malagan

Real Madridi ka shënuar fitore të lartë me rezultat 7-0 ndaj Malagas në sfidën e zhvilluar në Santiago Bernabeu, për të vazhduar kështu ndjekjen e liderëve. Se ky takim do të ishte vetëm ecje e lirë nëpër natyrë për Los Blancos e vërtetuan minutat e para. Sidoqoftë, pas tentimeve të shumta, goli i parë vjen në minutën e 27-të kur Benzema për mrekulli shfrytëzoi një harkim... 
Etiketat: , ,

Barcelona forcon kreun

Blaugranët kanë mposhtur Malagan me rezultat 4-1, për të shënuar fitore mjaft të rëndësishme pas barazimit të Real Madridit kundër Almerias. Serinë e golave e filloi Andres Iniesta (8’), i cili u asistua nga Daniel Alves, ndërsa dhjetë minuta më vonë David Villa dyfishoi epërsinë (18’), kësaj radhe asisti ishte i Lionel Messi. Pedro Rodriguez vendosi rezultatin përfundimtar të... 

Milito do t’i bashkohet Malagas

Gabriel Milito pritet të largohet nga kampioni i Spanjës, Barcelona, dhe t’i bashkohet Malagas, kanë bërë të ditur mediet spanjolle të premten. Milito, 30 vjeç, synon të luajë më shpesh në mënyrë që të kthehet në formë të mirë për t’u ftuar nga Argjentina për Copa America në korrik. Ai u transferua në Barcelonë nga Zaragoza më 2007, por është munduar nga lëndimet e... 

Baptista transferohet në Spanjë, te Malaga

Julio Baptista ka kaluar tek ekipi i Malaga-s duke firmosur një kontratë deri në vitin 2014. Mendohet se ekipi spanjoll i ka paguar verdhekuqve të Romës 2 milionë euro për shërbimet e brazilianit. Ekipi i Primera Division në Spanjë, me në krye sheikun e Katarit, Abdullah Bin Nassar Al-Thani, pritet të bëjë një ofertë edhe për portierin e Cagliari-t, Federico Marchetti.  Read More →
Etiketat: , ,

Pellegrini, trajner i Malagës

Manuel Pellegrini ka pranuar të nënshkruajë kontratë trevjeçare për ta udhëhequr ekipin spanjoll, Malaga. Ish-trajneri i Real Madridit, të mërkurën ka udhëtuar drejt Spanjës, për të nënshkruar kontratë deri në vitin 2013. 57-vjeçari do të prezantohet përpara mediave të enjten, nga pronari, sheik Abdullah Al-Thani. Trajneri kilian e kishte udhëhequr Villarrealin në periudhën... 

Ronaldo shënon dy gola, dhe ndëshkohet me karton të kuq!

Reali i Madridit shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Malagës, në ndeshjen e javës së 19-të të Kampionatit të Spanjës në futboll. Ronaldo kësaj here shpërtheu me dy gola dhe ishte edhe kreator i kësaj fitore mjaft të rëndësishme. Ronaldo shkëlqeu me lojë dhe me gola dhe kënaqi dashamirët e kësaj loje në stadium. Në pjesën e parë të ndeshjes Reali e siguroi fitoren nëpërmjet... 
Etiketat: ,