Home » Posts tagged with "Lutfi Haziri"

Terbunja premton suksese të reja

Boksieri i mirënjohur nga Republika e Kosovës në boksin olimpik Naim Terbunja është pritur nga ministri i sportit, Lutfi Haziri. Ministri Haziri dhe Terbunja biseduan për shumë çështje të sportit që i preokupon sot dhe veçanërisht për boksin tonë, boksin ndërkombëtar dhe për të ardhmen e boksierit tonë. Boksieri ynë kulmor i cili ka arritur sukseset më të mëdha në arenën... 

Ministri Haziri: Do ta ndalim pazarin e pleshtave!

Ministri i Rinisë, Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, në orët e pasdites së mërkurë ka vizuar në QKU futbollistin e Trepçës nga Mitrovica, Kushtrim Nebiu, i cili ka të lënduar tepër rëndë syrin në Prizren nga gjuajtja me guri i një shikuesit të papërgjegjshëm. Ministri Haziri i ka shprehur keqardhje Kushtrimit për atë që i ka ndodhur në Prizren dhe i dëshirojë shërim... 

Salihu kërkon punë te ministri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, ka pritur fituesin e medaljeve olimpike boksierin e mirënjohur, Aziz Salihu. Haziri në këtë takim ka thënë se “ndjehet krenar që ka pritur njërën nga figurat më të mëdha të sportit të Kosovës, të cilët meritojnë respektin dhe kujdesin e Qeverisë me këtë të rast të MKRS dhe në kuadër të angazhimeve tona do të bëjmë... 

Ministri Haziri uroi për trofetë KB Sigal Prishtinën

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina (meshkujt) ka bërë 40 vjet të themelimit të saj dhe të sukseseve të njëpasnjëshme që po arrin në garat e Republikës së Kosovës në basketboll. Ky klub edhe këtë vit ka mbledh të gjitha trofetë e mundshme, që nga titulli dhe kupa e Kosovës. Drejtuesit e këtij e klubit së bashku me basketbollistët dhe përfaqësuesit e adhuruesve “Plisat”... 

Ministri Haziri i jep mbështetje futbollit

Delegacion i Federatës së Futbollit të Kosovës pati takim të shkurtër me ministrin e Sportit të Kosovës, Lutfi Hazirin. Ata biseduan për zhvillimet e fundit në futboll, ndërsa Ministri iu dha mbështetje për futbollin e Kosovës, gjithnjë në mundësitë reale të kësaj Ministrie. Ndërkohë nënkryetarët e FFK-së Agim Ademi e Bekim Haxhiu, bashkë me sekretarin e përgjithshëm Eroll... 
Etiketat: ,

Majlinda nis garën e parë për normë olimpike

Ministri i sportit të Kosovës, Lutfi Haziri, në kabinetin e tij priti kampionen e botës për U-20 në xhudo, Majlinda Kelmendin. Ai i dha mbështetje të fuqishme Majlindës dhe përgëzoi për të gjitha rezultatet e deritashme në sferën ndërkombëtare. Majlinda Kelmendi nga dita e mërkurë (më 5 maj e deri të dielën) do të nisë garën e parë për normën Olimpike, e cila do të zhvillohet... 

Ministri Haziri shpërndau licencat për 13 federata

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, priti kryetarin e Komitetit Olimpik, Besim Hasani, si dhe krerët e federatave sportive të Kosovës. Gjatë këtij takimi me karakter njohës, ministri Lutfi Haziri tha se angazhimi i tij aktual do të jetë në funksion të përmirësimit të gjendjes së sportistëve dhe të sportit të Kosovës, duke shtuar se, ndërkohë, ai do të përqendrohet... 

Vokrri ia dhuroi fanellën me numër nëntë ministrit

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri ka njoftuar ministrin e sportit Haziri për të arriturat, dobësitë dhe synimet e futbollit të Kosovës në rrafshin kombëtar, por edhe në atë ndërkombëtar duke i kërkuar ministri edhe më shumë përkrahje sidomos në ndërkombëtarizimin e futbollit të Kosovës. Nga ana e tij ministri Haziri u ka premtuar federatave sikur edhe FFK-së mbështetje të vazhdueshme,...