Home » Posts tagged with "Lukas Podolski"

Podolski: Wenger nuk tregoi aspak respekt

Lukas Podolski thotë se Arsene Wenger e kishte refuzuar mundësinë për t’u përshëndetur me të, para se ai të kompletojë transferimin te Interi javën e kaluar. Podolski vendosi t’i bashkohet Interit për pjesën e mbetur të sezonit, pas mundësive të pakta që kishte në Emirates Stadium këtë sezon, ku bëri vetëm 13 paraqitje në të gjitha garat. “Ai nuk më ka thënë asgjë mua.... 

Prezantohet Podolski: Interi klub legjendar, vendi i tretë i joni

Ylli i ri i Interit, Lukas Podolski, është prezantuar para gazetarëve në zyret e Interit, ku ka bërë pohime jashtëzakonisht të fuqishme. Podolski thotë se Interi është top klub botëror dhe se nuk ka pritur që aq shumë tifozë ta presin në aeroport kur ka arritur në Milano. “Mirëpritja që kam amrrë ka qenë një gjë që nuk kam parë ndonjëherë diku në botë, ishte unike. Unë... 
Etiketat: ,

Shaqiri dhe Podolski ishin dëshirat e Juves

Interi e ka filluar furishëm afatina kalimtar të janarit me dy super transferime, atë të Lukas Podolskit dhe superyllit shqiptar, Xherdan Shaqirit. Por, jo më larg se para një muaji, ishin mediat torineze ato që shkruanin se në listën e Juventusit për janar janë pikërisht Podolski dhe Shaqiri.        Read More →

Podolski shënon golin e parë për Interin

I huazuari nga Arsenal tek Inter, Lukas Podolski, ka shënuar edhe golin e parë për skuadrën e zikaltërve. Gjermani nuk arriti ta gjej veten në formacionin e trajnerit Arsene Wenger, dhe u detyrua të largohej nga Londra. Ky është goli i parë i tij për Interin, por jo në ndeshje zyrtare. Ish sulmuesi i Koln pritet të ketë minutazh në sfidën ndaj Juventusit, e cila zhvillohet sot me fillim... 
Etiketat: ,

Zyrtare: Podolski huazohet te Interi

Ajo që tashmë dihej, është bërë zyrtare – Lukas Podolski i është bashkuar Interit. Sulmuesi në pronësi të Arsenalit do ta kalojë pjesën e mbetur të sezonit në Giuseppe Meazza. Këtë e ka konfirmuar klubi londinez, ku gjermani kishte humbur vendin në skuadrën e Arsene Wenger. Arritjet e Alexis Sanchez dhe Danny Welbeck, ia shkurtuan minutazhin e lojës Podolskit në Emirates, prandaj... 
Etiketat: ,

Podolski debuton ndaj Juves

Lukas Podolski pritet ta fillojë aventurën e tij me Interin, pikërisht në ndeshjen kundër rivalit Juventus. Mesfushori gjerman iu bashkua Interit në formë huazimi nga Arsenali. Mediat italiane raportojnë se tashmë lojtari ka kryer testet mjekësore dhe është i gatshëm për të zhvilluar seancën e parë stërvitore me Nerazzurrët. Sulmuesi kishte humbur besimin e menaxherit të Arsenalit,... 

Interi në takim me agjentin e Shaqirit, gati transferimi

Interi pas transferimit të Lukas Podolskit që vetëm po pret zyrtarizimin, duket se e ka bërë gati edhe super transferimin e radhës e ai është anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri. La Gazzetta dello Sport konfirmon se drejtori i Interit, Piero Ausilio ësht ënë takim me vëllain e Xherdan Shaqirit në qendrën stërvitore të Interit në Appiano Gentile, tranmeton Telegrafi. “Interi është... 

Interi dhe Arsenali arrijnë marrëveshje për Podolskin

Inter dhe Arsenal kanë arritur marrëveshje për transferimin e Lukas Podolskit, raporton Gazzetta dello Sport. “Brenda 24 orëve gjermani pritet të vijë në Milano për të kryer vizitat mjekësore. Në orët e fundit, Ausilio ka shkuar në presing me dirigjentët e Arsenal dhe ka bërë ofertën duke zhbllokuar situatën”, shkruan gazeta italiane, transmeton Inter.al. Më herët edhe menaxheri... 

Interi interesohet për Podolskin

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka pranuar se Nerazzurrët duan nënshkrimin e sulmuesit të Arsenalit, Lukas Podolski. Futbollisti gjerman pritet të largohet nga Emirates, ndërsa klubi italian do të bëjë ofertë zyrtare gjatë janarit. “Podolski është një lojtar i mirë”, ka theksuar Mancini për Sport Mediaset, transmeton Telegrafi. “Ai është pjesë e listës së lojtarëve që... 

Podolski te Interi?

Pas Romës, është Interi një tjetër klub italian që ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, Lukas Podolskin. Sulmuesi gjerman sipas të gjitha gjasave, gjatë dimrit do të largohet nga londinezët për shkak se ai nuk po gjen hapësirën e duhur në skuadrën e Arsene Wenger. Sipas mediave italiane, Interi është destinacion i mundshëm i Podolskit, madje thuhet se negociata në mes...