Home » Posts tagged with "Luis Enrique"

Bartomeu i thotë Messit: Do ta shkarkoj Enriquen

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, besohet se ia ka garantuar yllit të ekipit, Lionel Messit, se do ta shkarkojë trajnerin Luis Enrique. Messi dhe Enrique kanë pasur disa fërrkime që kanë çuar situatën që ylli i Barcelonës të ndjekë Chelean në rrjetet sociale dhe të ngrisë një valë të spekulimeve. Por, Goal raporton se në një takim që ka mbajtur presidenti Bartomeu... 

Messi e dëshiron Rijkaardin në vend të Enriques

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dëshiron që Luis Enrique të largohet nga posti i trajnerit të Barcelonës. Dhe, në vend të tij të rikthehet në detyrë, Frank Rijkaard. Barcelona, kaosi vazhdon. Fitorja e thellë 5:0 ndaj Elches nuk i ka zgjidhur problemet mes ekipit dhe trajnerit Luis Enrique. Sipas El Confidencial, shkruan Lajmi, disa prej futbollistëve, përfshirë yllin më të madh Lionel... 

Enrique nuk është penduar për mos-inkuadrimin e Messit

Luis Enrique thotë se ai nuk është penduar pas vendimit për ta lënë Lionel Messin në stol në disfatën 1-0 të Barcelonës nga Real Sociedad. Edhe Messi edhe Neymar u inkuadruan vetëm në pjesën e dytë të ndeshjes, me Luis Suarez, Munir El Haddadi dhe Pedro që u zgjodhën në formacionin startues nga Enrique, për të cilin vendim ai nuk është penduar. “Kjo nuk është kohë për t’u... 

Enrique: Do të përmirësohemi dhe do të luftojmë deri në fund

Luis Enrique është i kënaqur me pozitën e Barcelonës në La Liga dhe thotë se katalunasit do të përmirësohen edhe më shumë në vitin e ardhshëm. Pas fitores ndaj Cordobas (5-0), Blaugranët janë vetëm një pikë prapa Real Madridit (që ka një ndeshje më pak të zhvilluar). “Duke konsideruar se duhet të përmirësohemi në çdo repart mendoj se nuk jemi duke luajtur keq”. “Humbëm... 

Enrique ka përkrahjen e plotë të Barcës

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka këmbëngulur se trajneri Luis Enrique ka përkrahjen e plotë të klubit. Bartomeu ka pranuar se viti 2014 ka qenë i vështirë për klubin, por se po vijnë ditë më të mira. “2015 është një vit shumë i rëndësishëm për klubin, ku do të merren shumë vendime”. “Ne besojmë se Enrique ka entuziazmin për të udhëhequr përpara gjithçka... 

Sacchi: Luis Enrique nuk mund ta sjellë stilin e Barcës

Luis Enrique do të vuajë për të sjellë stilin e Barcelonës te Roma, ka deklaruar ish-drejtori i Real Madridi dhe një prej strategëve më të mirë të të gjitha kohërave, Arrigo Sacchi. “Për Luis Enriquen mendoj se do të jetë e pamundur që të sjellë diçka nga Barcelona këtu”. “Kur isha te Milani, projekti ishte shumë ambicioz, sepse lindi nga tradita. Kështu, ju duhet të...