Home » Posts tagged with "Luca Cordero di Montezemolo"

Montezemolo: Formula 1 nuk funksionon

Presidenti i Ferriarit, Luca Cordero di Montezemolo, kritikoi publikisht modelin aktual të Formulës 1. Gjatë një ceremonie në të cilën ai prezantoi një video mbi historinë e “kokëkuqes”, Montezemolo shtoi edhe se pret që skuadra e tij të tregojë një reagim të menjëhershëm në garën e tretë të sezonit në Kinë. ”Aktualisht, 80% e makinës varet vetëm nga aerodinamika dhe...