Home » Posts tagged with "Louis van Gaal"

Van Gaal: Ishim të pafat ndaj Southampton

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis Van Gaal ka shprehur keqardhjen për disfatën kundër Southamptonit. “Djajtë e Kuq” dje u mposhtën 1-0 nga Southampton në ‘Old Trafford’ në kuadër të Premier League-s. Tekniku holandez mendon se skuadra e tij bëri paraqitje të mirë, por sipas tij, Manchester United ishte e pafat në ballafaqim me Southamptonin. “Më vjen keq. Ata erdhën këtu... 

Aston Villa pranë Januzajt

Adnan Januzaj si duket i ka ditët e numëruara në Manchester United, pasi trajneri holandez Louis Van Gaal nuk po llogaritë në shërbimet e tij. E ardhmja e Adnan Januzajt është larg Manchester Unitedit, por ai pritet të mbetet në Premier League, transmeton Telegrafi. Sipas medieve angleze, skuadra elitare Aston Villa është shumë pranë për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit anësor,... 

Van Gaal: E dua Unitedin në maje

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka deklaruar se ekipi i tij duhet të jetë në maje, po vetëm nëse përmirëson formën si mysafir. Me dy fitore në 10 ndeshje në udhëtim, Van Gaal nuk është i kënaqur me formën në udhëtim dhe kështu ka kërkuar përmirësim urgjent të kësaj situate”. “2014-ta ishte një vit shumë i mirë për mua dhe lojtarët e mi. Unë shpresoj se... 

Van Gaal: Nuk merituam më shumë

Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, vlerëson se skuadra e tij nuk meritoi më tepër se një pikë në ballafaqimin me Stoke Cityn, me të cilën barazoi 1:1. “Nuk merituam më shumë se barazimi. Ata ishin më afër portës sonë. Është vështirë të mbrohesh nga ‘topat e gjatë‘ dhe kjo u pa qartë në këtë ndeshje. Patëm mjaft kohë dhe hapësirë për të sulmuar, por nuk... 

Vidic do kthehet te United

Menaxheri i Manchester United, Louis van Gaal, po e merr në konsideratë një lëvizje për kthimin e mbrojtësit të Interit, Nemanja Vidic në Old Trafford. 33 vjeçari iu bashkua gjigantëve italianë gjatë verës së fundit, por nuk po gjen rehati në Serie A, duke bërë disa herë gabime të kushtueshme. Bossi i Interit, Roberto Mancini, mësohet se ka treguar gatishmëri për ta lënë të... 

United synon vetëm titullin

Menaxheri i Manchester United, Louis van Gaal, ka deklaruar se ekipi i tij dëshiron që ta fitojë titullin e kampionit të Ligës Premier. Bordi i drejtorëve të klubit synon që të kthehet në Ligën e Kampionëve me një finish në top katërshe, por Van Gaal dëshiron që t’i shkojë kësaj pune deri në fund. “Në Holandë dhe në Gjermani ju keni kaponë vjeshtorë. Por, kjo nuk vlen... 

Van Gaal kritikon Fergusonin

Bosi i Manchester United, Louis Van Gaal, ka kritikuar ashpër Sir Alex Fergusonin për protestat e tij ndaj gjyqtarëve në fushë. Përkundër Fergusonit, Van Gaal mendon se britmat dhe protestat në fushë nuk sjellin asgjë. “Ju mendoni se gjyqtari e shikonte Fergusonin? Në televizion mund ta shikoni sepse kamera e kap menaxherin. Por, gjyqtari nuk e shikon televizionin, ai shikon lojtarët... 

Van Gaal e çon Falcaon te tifozët

Bosi i Manchester United, Louis Van Gaal, është duke bërë hapa seriozë me yjet e tij që të përzihen më shumë me tifozët. Van Gaal dëshiron që të përmirësojë përfshirjen e lojtarëve me tifozët dhe së fundmi ai urdhëroi Falcaon që të shkojë te tifozët e të dalë nga autobusi. “Menaxheri dëshiron që lojtarët të njihen me tifozët nga afër dhe që të ndjejnë prezencën... 

Van Gaal nuk flet për Bale

Louis van Gaal ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve rreth mundësisë së transferimit të Gareth Bale te Manchester Unitedi. Djajtë e Kuq kanë shprehur interesim për anësorin e Real Madridit, i cili ishte kërkuar edhe në kohën e David Moyes. “Nuk mund ta diskutoj këtë temë me ju”, u ka thënë holandezi gazetarëve, transmeton Telegrafi. “Gjëra të tilla diskutoj me shefin ekzekutiv... 

Van Gaal njeriu i duhur për United

Ish-sulmuesi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer thotë se Louis van Gaal është njeriu i duhur për klubin anglez. Solskjaer i cili fitoi gjashtë tituj gjatë qëndrimit të tij 11 vjeçar në klub, thotë se Van Gaal ka karakterin tipik për të ri-ngritur Unitedin. “Ai është si ajër i pastërt për Unitedin. Tifozët, lojtarët që kanë pasur nevojë për një personalitet të fortë. “Ju...