Home » Posts tagged with "Los Blancos"

Filipe Luis: CR7 e meriton më shumë se kushdo tjetër Topin e Artë

Mbrojtësi brazilian, Filipe Luis, e konsideron Topin e Artë si çmim politik, mirëpo mendon se Cristiano Ronaldo e meriton më shumë se kushdo tjetër për këtë vit. Superylli i Real Madridit është favorit për ta fituar trofeun, për të cilin ka konkurrentë Lionel Messin dhe Manuel Neuerin. Luis, i cili ka luajtur për rivalin lokal të Los Blancos, Atletico Madrid, mendon se CR7 ka bërë... 

Juventusi dhe Interi në luftë për Benzeman

Juventusi dhe Interi pritet të përballen në luftën për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema, i cili sipas Marca, ka prishur marrëdhëniet me strategun e Los Blancos, Jose Mourinho. Benzema ishte zëvëndësuar vetëm pas 62 minuta lojë në sfidën ndaj Real Murcia të martën, ndërsa pas ndeshjes kryetitulli në Marca ishte ‘Esta Muerto’ (Ai është i vdekur). “Benzema luajti keq”,... 

Reali shënon fitore ndaj Ajaxit

Los Blancos nuk arritën të shënojnë më shumë se dy gola në takimin e zhvilluar kundër Ajaxit në Santiago Bernabeu. Ndersa  Ajaxi i është falenderuar portierit të vet, Stekelenburg pasi që rrjeta e tyre ka mund të jetë shumë e rëndë se vetëm dy gola që i kanë pësuar përballë një super-Reali. Higuainit i janë regjistraur të dy golat, ndonëse i pari sipas reprizës televizive... 

Ronaldo: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i bindur se Los Blancos janë të aftë për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Reali e fillon aventurën evropiane me ndeshjen e të mërkurës kundër Ajaxit në Bernabeu, ndërsa portugezi thotë se sivjet Mbretërit do të arrijnë shumë lartë në këtë garë. “Ky klub, si gjithmonë, ka ambicie për ta fituar Ligën e Kampionëve.... 

Casillas: Nuk i kemi frikë Barcelonës

Me largimin e kapitenit legjendar Raul nga Real Madridi, automatikisht edhe shiriti i kapitenit të Los Blancos tani do t’i takojë Iker Casillasit, i cili menjëherë ka filluar të shtrojë autoritetin, pasi që ka thënë se mbretërit nuk kanë frikë nga Barcelona. “Kanë ndodhur ndryshime dhe unë ndjej përgjegjësi të madhe. Është sfidë personale që do të zëvëndësoj një emblemë...