Home » Posts tagged with "Lorik Cana"

Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka uruar Xherdan Shaqirin për transferimin te Interi. Kosovari, ka zyrtarizuar transferimin te skuadra italiane, duke shtuar numrin e shqiptarëve në Serie A. Cana, nëpërmjet Instagramit, ka uruar Shaqirin, ndërsa e ka paralajmëruar për humbjen që e pret kur do të takohen. “Miresevjen në kampionatin italian shaqirixherdan. Të uroj fat me ekipin... 

Agim Cana flet për të ardhmen e Lorikut

Agim Cana, babi dhe agjenti i mbrojtësit shqiptar të Lazios, Lorikut, në një intervistë për ‘Lalaziosiamonoi.it’, ka folur për të ardhmen e kapitenit të Shqipërisë. Cana ka thënë se Loriku me Lazion ka kontratë deri në vitin 2016, dhe sipas tij, Loriku ndjehet mirë tek ‘lacialët’. Ai nuk e mohon mundësinë që Loriku të kalojë në ndonjë tjetër kampionat, por sipas Agim... 
Etiketat: , ,

Cana: Ndiej përgjegjësitë e liderit, sepse dua të jem i fortë për shqiptarët

Lorik Cana po fiton hapësirën e tij në formacionin titullar të Lazios, ku përkrah holandezit Stefan De Vrij, kapiteni i Shqipërisë ka bindur. Gjithsesi, edhe pse trajneri Stefano Pioli nuk e sheh titullar fiks në mbrojtje, 31-vjeçari nuk ka ndërmend që të kthehet në rolin e tij të vjetër, në atë të mesfushorit, Loriku ka folur në intervistën për “Lazio Style Radio 89.3”, përpara... 

Cana: Fitore e pastër

Kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka vlerësuar lartë paraqitjen e bashkëlojtarëve të tij në fitoren prej 2-0 ndaj Armenisë, duke e cilësuar si një fitore të pastër. “Fitore e pastër dhe e rëndësishme me rezultat 2-0 për ne. Urime për golin Valdet dhe Ergys për golin e parë me fanellën e kombëtares”. “Jemi në rritje çdo ndeshje dhe tani duhet të punojmë... 
Etiketat:

Shqipëria kërkon fitore për vazhdim të mbarë të kualifikimeve

Kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, vlerëson se është e rëndësishme që të fitohet ndeshja me Armeninë për të krijuar frymë pozitive para ndeshjeve të rëndësishme eliminatore. Miqësorja mes Shqipërisë e Armenisë luhet të mërkurën (sot) nga ora 20:45 në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë. Kjo ndeshje do të jetë e fundit për Shqipërinë para vazhdimit... 
Etiketat: ,

Cana i bënë thirje publike Junuzajt

Kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, i ka bërë një thirrje publike talentit shqiptar të Manchester Unitedit, Adnan Januzajt, për të luajtur në kombëtaren ‘kuq e zi’. Januzaj gjatë tërë verës ka shkëlqyer në fazën përgatitore të Manchester Unitedit duke tërhequr vëmendjen e shumë ekspertëve anglezë, të cilët po e përshkruajnë atë si një talent të jashtëzakonshëm. Paraqitjet... 

Lorik Cana me dhimbje shpine, nuk stërvitet

Futbollisti Lorik Cana nuk është paraqitur fare në stërvitjen e së hënës te skuadra e Lazios. Ai ka pasur dhembje në shpinë, njofton të martën mjeku i Lazios, Bianchini. “Ai nuk është paraqitur të hënën në stërvitjen e pasdites për shkak të dhimbjeve në shpinë. Nuk është asgjë serioze, por në këtë kohë të përgatitjeve nuk ka nevojë për t’u ngarkuar. Ai ka bërë... 
Etiketat:

Lorik Cana: Bundesliga? Jo, preferoj të rri te Lacio

Shqiptarët në radhët e Lacios po bëhen protagonistë shpesh. Dje sërish është përmendur emri i drejtorit sportiv Igli Tare, i cili ka replikuar me ish-futbollistin lacial Zarate, që është kthyer në vendlindje, Argjentinë. Zarate akuzonte një ditë më parë presidentin Lotito dhe Taren për shkatërrimin e karrierës së sulmuesit, ndërsa drejtori sportiv dje i është përgjigjur:... 
Etiketat:

Gianni De Biasi: Lavdëron Canën

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, i ka thurur elozhe Lorik Canës dhe Igli Tares për kontributin në fushat respektive te Lazio. Ai ka pohuar se trajneri Petkoviq ka bërë mirë që e ka vendosur kapitenin e Shqipërisë në qendër të mbrojtjes, sepse aty mund t’i japë më shumë Lazios. Ndërkohë, trajneri ka vlerësuar edhe punën e bërë nga drejtori sportiv, Igli... 
Etiketat:

Lorik Cana beson se Lazio mund të zërë Ligën e Kampionëve

Mesfushori Lorik Cana beson se Lazio ende nuk i ka humbur të gjitha gjasat për të zënë një vend që siguron pjesëmarrjen për edicionin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve. Ai të dielën mbrëma luajti gjatë tërë ndeshes te Lazio që humbi 1:0 nga Torino.Qëlloi edhe shtyllën në minutat e parë të kësaj ndeshje. “Është për të ardhur keq që ne nuk arritëm të fitojmë ndeshjen... 
Etiketat: