Home » Posts tagged with "Liverpooli"

Liverpooli dhe Tottenhami gjenden në gjysmëfinale

Klubi nga Championship, Bournemouth, nuk ka mundur t’i bëjë ballë Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Ligës (apo të njohur si Capital One Cup). Të zgjedhurit e Brendan Rodgers fituan me rezultat 3-1 në ndeshjen e zhvilluar në The Goldsands Stadium, për të siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare. Dy gola të Raheem Sterling (21’ dhe 51) dhe një gol i Lazar... 
Etiketat: ,

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Liverpooli nuk është kontaktuar për skandalin e montimit

Gjiganti anglez, Liverpool, ka konfirmuar se nuk është kontaktuar nga Europoli, për akuzat e këtyre të fundit ndaj klubit nga Anfield se ndeshja ndaj Debrecenit në Ligën e Kampionëve mund të kishte qenë e manipuluar. Gazeta daneze, Ekstra Bladet, pohon se në vitin 2009 ndeshja e zhvilluar në Anfield ishte prej sfidave të hetuara nga Europoli dhe që ende dyshohet të ketë qenë e manipuluar.  Read More →
Etiketat:

Liverpooli në kontakt me Chivu

Mbrojtësi i Interit, Cristian Chivu, ka joshur interesimin e Liverpoolit. Me cakun kryesor të Redsave, Gael Clichy, i cili është në rrugë për t’u transferuar te Manchester City, Kenny Dalglish mund të kthejë vëmendjen kah mbrojtësi rumun. Chivu ka edhe një vit të mbetur në kontratë dhe do të dëshironte të qëndrojë te Inter, por është i pasigurt nëse ai është në planet afatgjate... 

Gerrard: Liverpooli do t’u kthehet trofeve

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, beson se nuk do të kalojë shumë kohë para se klubi i tij të kthehet në garë për tituj sërish. Redsat dështuan të kualifikohen për në Ligën e Kampionëve në fund të sezonit 2009/10, ndërsa sezonin e kaluar nuk u kualifikuan as për në Europa League. Megjithatë, kalimi i klubit në pronësi të biznesmenit amerikan John Henry ka sjellë një... 

Pesë nënshkrime për Liverpoolin këtë javë

Liverpooli mund të lëshojë një varg ofertash transferuese gjatë kësaj jave. Liverpool Daily Post shkruan se Redsat mund t’i ashpërsojnë transferimet me hiç më pak se pesë lojtarë të ri që mund të arrijnë këtë javë. Mbrojtësi i Arsenalit, Gael Clichy, është përmendur si një cak serioz për Kenny Dalglish, derisa ekipi nga Anfield po ashtu është duke menduar ofertë për Stewart... 
Etiketat:

Milani pranë Aquilanit

Kampioni i Italisë dhe klubi më i trofeshëm në planet, Milani, është futur në bisedime me Liverpoolin për mesfushorin që luajti si huazim te Juventusi sezonin që sapo lamë pas, Alberto Aquilanin. Il Corriere dello Sport shkruan se Milani është shumë i interesuar për firmën e Aquilanit, pasi Juventusi refuzoi që të bënte ndonjë ofertë prej 16 milionë eurosh, aq sa kërkonte Liverpooli. Tani... 

Alonso nuk përjashton një rikthim tek Liverpool

Mesfushori i Real Madrid, Xabi Alonso ka pranuar se atij i mungojnë kohërat tek Liverpool dhe ka refuzuar të përjashtojë një rikthim në Anfield. Kur ishte pyetur nga LFC TV mbi një rikthim tek ish-klubi i tij, Alonso tha: “ Pse jo ? Mendoj se në futboll ndryshojnë shumë gjëra, dhe pse jo ? Kam pasionin tim të kuq dhe nëse arrijnë mundësitë, atëherë pse jo ? “Për momentin nuk... 

Kuyt: Liverpooli do të rikthehet në elitë

Dirk Kuyt është i bindur se Liverpooli është duke shkruar në rrugë të duhur drejt rimarrjes së vendit në elitën e futbollit. “Unë kam nënshkruar (kontratën e re) pasi kam besim te klubi. Gjithçka që unë shoh tregon se ambiciet janë të larta. Caktimi i Steve Clarke, ndihmësit të Mourinhos te Chelsea, është një shembull. Një trajner shumë i mirë në fushë”. “Klubi po... 
Etiketat: ,

Gerrard shpreson në transferime të mira

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard është duke shpresuar se klubi i tij do të bëj disa transferime të mira gjatë këtij afati kalimtar veror dhe kështu Redsat të bëhen një ndër klubet që do të garojnë për të fituar Premier Leaguen. “Unë jam shumë entuziast për sezonin e ri. Nëse ne mund ta përsërisim formën që patëm në këto ndeshjet e fundit dhe të transferojmë disa...