Home » Posts tagged with "Liverpool"

Southamptoni mund të lë jashtë zonës së LK, Arsenalin dhe Liverpoolin

Menaxheri i Southamptonit, Ronald Koeman, beson që skuadra e tij mund të gjendet në pozitën e katërt në fund të kampionatit në Ligën Premier. Aktualisht skuadra e holandezit renditet e katërta në tabelë me dy pikë më shumë se Tottenhami (që gjendet në vend të pestë) dhe ai shpreson në kualifikimin e ekipit të tij në Ligën e Kampionëve. “Është vështirë të qëndrosh gjithmonë... 

Ish-lojtari i Arsenalit thumbon Gerrardin

Ish-futbollisti i Arsenalit, Emmanuel Frimpong, ka thumbuar keq legjendën e Liverpoolit, Steven Gerrard, që konfirmoi largimin e tij nga Anfield. Ish-mesfushori i Arsenalit ka thumbuar legjendën e Liverpoolit, duke thënë se edhe Anderson i Manchester United ka pasur më shumë sukses se ai. “Një njeri si Anderson ka bërë atë që Stevie ka dashur të bëjë më shumë se sa një herë”,... 

Rodgers, fjalë të mëdha për Gerrard

Brendan Rodgers ka lavdëruar Steven Gerrard duke thënë se fjala “legjendë” është pak për të, pasi kapiteni i Liverpoolit zbuloi se do të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Është një detyrë po thuajse e pamundshme të gjesh fjalët për të përmbledhur Steven Gerrard dhe rëndësinë e tij për Liverpoolin. Kjo është një periudhë e re ku fjala ‘legjendë’ është e... 

Carragher: Gerrard po merr vendimin e duhur

Jamie Carragher ka mbështetur vendimin e Steven Gerrard për t’u larguar nga Liverpooli gjatë verës. Gerrard sot zbuloi se do të largohet na klubi në fund të sezonit, me spekulimet që flasin për një kalim të tij në kampionatin amerikan të futbollit, saktësisht te LA Galaxy. Dhe duke folur për rastin, Carragher shprehet se ish-bashkëlojtari i tij po bën veprimin e duhur me largim. “Ditë... 

Konfirmohet: Gerrard do të largohet nga Liverpooli

Liverpooli ka konfirmuar se kapiteni Steven Gerrard, do të largohet nga Anfield në fund të sezonit 2014-15. Kapiteni i “Të kuqëve” po e mbyll kapitullin me këtë klub, pas një karriere 17 vjeçare gjatë së cilës ka fituar që ka ngritur 10 trofe, ndërsa deri tash ka pasur fiks 695 paraqitje dhe ka shënuar plot 180 gola. Ai i ishte bashkuar klubit nga Liverpooli që në moshën 8 vjeçare. Megjithatë,... 

Balotelli kërkon të largohet nga Liverpooli si huazim

Mino Raiola raportohet se është në kontakte me Liverpoolin për ta lëshuar Mario Balotellin të largohet në formë huazimi këtë muaj. Il Messaggero raporton se Raiola përpiqet ta bindë Liverpoolin të ulë harxhimet që bën për Balotellin dhe ta huazojë atë në Srie A. Napoli, që drejtohet nga ish-menaxheri i Redsave, Rafa Benitez, mësohet se është i interesuar të sigurojë një marrëveshje... 

Liverpooli shumë pranë Shaqirit

Liverpooli ka dalë në krye të garës për transferimin e Xherdan Shaqirit, duke lënë prapa Interin. Metro shkruan se Liverpooli ka bërë ofertë për të blerë në mënyrë permanente shqiptarin e Bayernit, i cili nuk po aktivizohet nga Guardiola. Kjo ofertë direkte e lë prapa Interin në këtë garë, pasi që Nerazzurët e kërkuan lojtarin si huazim, teksa Bayerni ka pranuar vetëm ta shesë. 20... 

Leicesteri ia bën bajat Liverpoolit

Në start të vitit 2015, Liverpooli u befasua nga mënyra se si Leicesteri nxori një barazim me rezultat 2-2 në Anfield. Liverpooli e nisi më mirë takimin duke dominuar, por as prapa nuk mbetën mysafirët që tentonin nga distanca. Gerrard pas 17 minutash lojë realizoi për 1-0 nga penaltia. Ishte sërish Gerrard ai që realizoi në minutën e 40-të për 2-0, sërish nga penaltia. Në pjesën... 

Liverpool në kërkim të Lavezzit

Krerët e Liverpoolit po përpiqen që gjatë afatit të janarit ta blejnë sulmuesin e PSG-së, Ezequiel Lavezzi, raportojnë mediat britanike. ‘Të kuqte’ e Anglisë janë duke kërkuar një sulmues cilësor, dhe sipas mediave britanike, ish ylli i Napolit është shënjestra e klubit nga ‘Anfield’. Sulmuesi argjentinas duket se dëshiron të largohet nga kampionët e Francës, për shkak... 

Cavani drejt Ligës Premier

Klubet e mëdha angleze, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool, insistojnë për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germainit, Edinson Cavani. Sipas mediave britanike klubet e përmendura do të kërkojnë shërbimet uruguaianit në afatin e janarit. 27-vjeçari bëri bujë me kalimin e tij nga Napoli te kampioni francez (2013), mirëpo atje mbeti nën hijen e Zlatan Ibrahimovicit. Ai nuk...