Home » Posts tagged with "Liverpool"

Fitore për Liverpoolin

Liverpool ka shënuar fitore minimale kundër Sunderlandit në udhëtim me rezultat 0-1, për t’u afruar kështu më afër objektivave të tyre për kualifikim në garat evropiane. The Reds e nisën furishëm pjesën e parë dhe nuk deshi shumë kohë që të kalonin në epërsi përmes serbit Lazar Markovic (9’), i cili pranoi një asistim të Fabio Borinit. Në minutën e 31-të, Markovic... 
Etiketat: ,

Shaqiri ka refuzuar Liverpoolin

Xherdan Shaqiri raportohet se ka refuzuar Liverpoolin për të shkuar te Interi, edhe pse skuadra angleze kishte ofruar një shumë më të lartë për transferimin e tij. Shqiptari me nënshtetësi zvicerane ka arritur marrëveshje për t’iu bashkuar Interit, skuadër e cila do të paguajë 15 milionë euro për të. Shuma do të paguhet në tre shkallë, 2 milionë në fillim në formë huazimi,... 

Gerrard e sheh Hendersonin si kapiten të ardhshëm

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, e sheh mesfushorin Jordan Henderson si pasardhës të tij. Gerrard, 34-vjeçar, do të largohet nga Redsat për t’iu bashkuar klubit amerikan LA Galaxy në fund të këtij sezoni. Henderson, 24-vjeçar, është favorit për ta trashëguar shiritin e kapitenit dhe Gerrard beson se ai ka gjithë çfarë i duhet për ta mbajtur atë. “Jordan ka gjithçka që... 

Liverpooli, 30 milionë për Pjaniq

Liverpool raportohet se planifikon të ofrojë 30 milionë euro për Pjaniq. Skuadra angleze do të tentojë të transferojë mesfushorin e Romës, Miralem Pjaniq, sipas raportimeve më të fundit të medieve italiane. Thuhet se Liverpool ka në dispozicion 30 milionë euro për klubin dhe 4 milionë euro në sezon për lojtarin. Pjaniq shihet si një zëvendësues potencial i Gerrardit, i cili do... 
Etiketat: ,

Shaqiri ka marrëveshje me Liverpoolin?

Liverpool raportohet se tashmë ka një marrëveshje verbale me Xherdan Shaqirin pasi dy palët kishin arritur një marrëveshje qysh gjatë verës. Redsat janë lidhur me një transferim të anësorit të Bayern Munichut për tashmë një kohë të gjatë, transmeton Telegrafi. Kosovari me nënshtetësi zvicerane pritet të largohet nga Allianz Arena gjatë këtij muaji, me Interin po ashtu të interesuar... 

Suso arrin marrëveshje me Milanin

Anësori i Liverpoolit, Suso, thuhet se ka arritur marrëveshje katërvjeçare me Milanin dhe pritet t’i kalojë testet mjekësore. Mediat italiane raportojnë se i riu ka arritur marrëveshje për një para-kontratë për t’iu bashkuar Rossonerëve ose në janar ose në fund të kontratës së tij në qershor. Corriere della Sera shkruan se agjenti i 21-vjeçare ka qëndruar në Milan këtë javë... 
Etiketat: , ,

Zidane e kërkoi Gerrardin te Reali

Një prej drejtorëve të Real Madridit, Zinedine Zidane, ka deklaruar se ai ka kërkuar që të transferojë yllin e Liverpoolit, Steven Gerrard. Zidane zbulon se në vitin 2004 e kërkoi Gerrardin te Real Madridi për të qenë pjesë e skuadrës së Galaktikëve, por thotë se ai nuk dëshiroi të largohej nga Liverpooli. “Unë kam thënë në të kaluarën se në kulmin e tij ai ishte më i miri... 

Liverpooli duhet të paguajë €25m për Berahinon

West Bromi ka paralajmëruar se klubi mund ta shesë Saido Berahinon gjatë janarit nëse pranon një ofertë prej 20 milionë funteve (25 milionë euro) nga klubet e interesuara. Drejtori teknik, Terry Burton, ia ka hapur derën largimit të sulmuesit këtë muaj, por ka insistuar se Albion nuk do të lejojë transferimin e tij me çmim të lirë, transmeton Koha. Liverpooli është lidhur me një... 

Kush do të jetë ‘Gerrardi i ri’

Lajmi për largimin e Steven Gerrardit nga Liverpooli i ka hapur punë trajnerit Brendan Rodgers për të gjetur lojtarin e duhur që do të mund ta mbushë zbrazëtinë që do ta lë legjenda e Redsave. Largimi i anglezit pason pensionimin e Jamie Carragher në sezonin e kaluar dhe tash u mbetet në dorë lojtarëve të rinj që të bëjnë një hap para. Rickie Lambert dhe Jon Flanagan pritet të... 

Konfirmohet, Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë

Përmes një postimi në Twitter, klubi i Liverpoolit ka njoftuar se Steven Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë. Legjenda e Redsave konfirmoi se nuk do të luajë për ‘Të Kuqtë’ pas këtij sezoni duke e quajtur këtë si vendimin më të vështirë në jetën e tij. Disa klube u aktivizuan menjëherë për të kërkuar shërbimet e anglezit, ndërsa edhe MLS u përmend si opsion...