Home » Posts tagged with "Lionel Messi"

Messi e kërkoi Lavezzin te Barca

Sipas raportimeve të fundit, Lionel Messi ka kërkuar nga Barcelona që të transferojë Ezequiel Lavezzin. Messi kërkoi që të ketë një partner të mirë në krah dhe prandaj kërkoi Lavezzin nga drejtuesit. Kërkesat e Messit vazhdojnë dhe tashmë kanë filluar kontaktet e Barcës me klubin parizien, shkruan GianlucaDiMarzio. Nëse edhe Lavezzi transferohet te Barca, atëherë ka shumë gjasa... 
Etiketat: ,

Alex: CR7 ishte më i mirë se Messi në 2014

Qendërmbrojtësi i Milanit, Alex, iu është bashkuar njerëzve që thonë se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë më shumë se rivalët e tij. Portugezi pati një vit fantastik duke fituar me Los Blancos – Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Superkupën e UEFA-s dhe Kupën e Botës për Klube. Ai konkurron me Lionel Messin e Barcelonës dhe Manuel Neuerin e Bayern Munichut për çmimin... 

Pranon Martino: Te Barca isha dështim

Ish-trajneri i Barcelonës, Gerardo Martino, ka pranuar se nuk kishte arritur t’i mësonte asgjë skuadrës e as Lionel Messit gjatë kohës sa ishte në krye të klubit nga Camp Nou. Strategu argjentinas pati një sezon të dështuar (2013/2014) te Blaugranët duke mos fituar asnjë trofe. Përzgjedhësi aktual i Argjentinës ka pranuar se nuk ka kontribuar në zhvillimin e lojtarëve, transmeton... 

Pedro: Messi më i mirë se Ronaldo

Sipas anësorit të Barcelonës, Pedro, Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë, më i mirë se të gjithë, e më i mirë se Cristiano Ronaldo. Anësori i Barcelonës e ka dhënë këtë deklaratë kontraverse në mesin se shumë spekulimeve se Ronaldo do ta fitojë pa problem sivjet Topin e Artë. “Ronaldo ka statistika të mira nga viti i kaluar”. “Por, Leo Messi është superior... 

Neymar dorëzohet përballë Messit e Ronaldos

Sulmuesi i Barcelonës, braziliani Neymar, ka pranuar se nuk mund të jetë më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, shkruan gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”. Sipas Neymarit, Messi dhe Ronaldo janë të paprekshëm në botën e futbollit për shkak të sukseseve dhe formës së shkëlqyer që po e kalojnë vitet e fundit. Edhe pse shihej njëri prej talenteve më të mëdha,... 

“E pamundshme” për Chelsean ta transferojë Messin

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se skuadra e tij nuk mund ta përballojë transferimin e Lionel Messit. Messi është lidhur me një largim nga Barcelona gjatë verës, me Blutë që përmenden si një destinacion i radhës për të. Por Mourinho thotë se kjo është e pamundshme. “Jo, nuk kemi shanse për këtë”, ka deklaruar Mouriho, transmeton Telegrafi. “Pasi për momentin ka... 

Fabregas: Barca është Messi dhe dhjetë të tjerët

Cesc Fabregas do të dëshironte që Lionel Messi t’i bashkohej Chelseat. Muajin e kaluar pati spekulime se argjentinasi mund të largohet nga Camp Nou, ndërsa mesfushorit spanjoll, i cili ka luajtur krahas tij te Barcelona, do t’i pëlqente ribashkimi me 27-vjeçarin. “Do të doja! Pse jo? Do të doja shumë që kjo të ndodhte. Jam pro kësaj”, ka theksuar Fabreas për Radio Marca, transmeton... 

Carlos: Neymar më i miri, pas Messit dhe Ronaldos

Roberto Carlos e ka quajtur Neymarin “fenomen”, edhe pse pranon se ai është prapa dyshes më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. “Neymar është fenomen. Ai i është adaptuar futbollit evropian shumë shpejt. Ai ka bërë disa paraqitje të shkëlqyeshme me Barcën dhe me Selecaon”. “Puna është se Messi dhe Cristiano Ronaldo po bëhen më të mirë çdo ditë. Neymar... 

Lionel Messi thumbon zv/drejtorin ekonomik të Barcelonës

Sikur të mos mjaftonte dëmtimi dhe zërat për oferta faraonike në drejtim të argjentinasit, mes palëve ka nisur një tjetër debat ku këtë herë bëhet protagonist zv/presidenti ekonomik, Javier Faus. Ky i fundit u shpreh pak kohë më parë se nuk arrin ta kuptojë kërkesën e një lojtari për rishikimin e kushteve të kontratës kur ai ka rinovuar vetëm pak muaj më parë. Një deklaratë... 
Etiketat:

Messi akuzohet se ka pastruar para

Zbulohen detaje të reja mbi hetimet e autoriteteve spanjolle për lidhjen e mundshme të Lionel Messit me narko-trafikantët, që organizonin ndeshje bamirësie me qëllim pastrimin e parave të pista. Sipas “El Pais”, agjentë të Gardës Civile më 29 nëntor të këtij viti zbarkuan në Barcelonë për të marrë në pyetje Lionel Messin dhe kolegët e tij: Dani Alves, Pinto dhe Mascherano,... 
Etiketat: