Home » Posts tagged with "Lionel Messi"

Bartomeu i thotë Messit: Do ta shkarkoj Enriquen

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, besohet se ia ka garantuar yllit të ekipit, Lionel Messit, se do ta shkarkojë trajnerin Luis Enrique. Messi dhe Enrique kanë pasur disa fërrkime që kanë çuar situatën që ylli i Barcelonës të ndjekë Chelean në rrjetet sociale dhe të ngrisë një valë të spekulimeve. Por, Goal raporton se në një takim që ka mbajtur presidenti Bartomeu... 

Transferimi i Messit, ja çka thonë zyrtarët e Chelseat

Zëvëndëstrajneri te Chelseat, Stevne Holland, beson se është e pamundur që ekipi i tij të transferojë yllin e Barcelonës, Lionel Messin. E ardhmja e Messit ka qenë subjekt i spekulimeve pasi vet lojtari ka ndjekur Chelsean në rrjete sociale, teksa vet ekipi katalanas ka pasur tensione të brendshme dhe përplasje mes lojtarit dhe trajnerit Blaugran. Megjithatë është një prej drejtuesve... 

Messi e dëshiron Rijkaardin në vend të Enriques

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dëshiron që Luis Enrique të largohet nga posti i trajnerit të Barcelonës. Dhe, në vend të tij të rikthehet në detyrë, Frank Rijkaard. Barcelona, kaosi vazhdon. Fitorja e thellë 5:0 ndaj Elches nuk i ka zgjidhur problemet mes ekipit dhe trajnerit Luis Enrique. Sipas El Confidencial, shkruan Lajmi, disa prej futbollistëve, përfshirë yllin më të madh Lionel... 

Chelsea, gjashtë vjet kontratë për Messin?

Tashmë mediat angleze po dalin me konkludime mbi transferimin e Lionel Messit te Barcelona. Daily Star shkruan se Messi do të nënshkruajë një marrëveshje 6 vjeçare. Blute duan që të paguajnë 250 milionë euro klauzolë dhe që të përmbushin kërkesat e tij për pagë. Messi ka ndjekur Chelsean në Instagram duke nxitur një numër të madh të polemikave rreth të ardhmes së tij. Ditë... 

Chelsea në negociata me babain e Messit

Chelsea ka hyrë në negociata me babain e Lionel Messit për të shtyrë përpara idenë e transferimit të tij në Stamfrod Bridge. Rac 1 raporton se Chelsea ka pasur disa telefonata me babain e Leos, Jorge Messin. Në këtë telefonatë është folur për pagën e argjentinasit e cila do besohet se do të jetë rreth 25 milionë euro në vit. Ka pasur edhe tjera raportime që Chelsea është i gatshëm... 
Etiketat: ,

Ja si ia bëri Messi ‘Follow’ Chelseat

Lajmi kryesor i ditëve të fundit mbetet padyshim e ardhmja e Lionel Messit, e cila është vënë në dyshim që nga dita e djeshme, për shkak se argjentinasi e ka ndjekur Chelsean në Instagram. Lojtari, i cili e ka fituar plot katër herë Topin e Artë, qysh dje ka filluar të lidhet me një transferim te skuadra e Chelseat, pasi raportohet se marrëdhëniet mes tij dhe Luis Enriques nuk janë... 

Stoichkov: Barca duhet ta ledhatojë Messin

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov, ka kritikuar klubin për trajnerin që i ka bërë Lionel Messit dhe ka paralajmëruar se argjentinasi mund të largohet nëse nuk mbrohet dhe ledhatohet. “Problemet me të cilat Messi është përballur të gjitha vijnë brenda klubit”, ka thënë Stoichkov për Onda Cero, transmeton Telegrafi. “Ka pasur spekulime për ndëshkime, biseda për kontratë,... 

Messi “ndjek” Chelsean në Instagram!

Lajmet për shkarkimit të Andoni Zubizarretas dhe dorëheqjes së Carles Puyolit, pasohen me një informacion interesant – Lionel Messi ia ka bërë “ndjek” në Instagram, Chelseat, Thibaut Courtois dhe Filipe Luisit. Një veprim i tillë ka bërë bujë në mediat spanjolle, pasi ditë më parë radio COPE raportoi për një distancim të argjentinasit me trajnerin Luis Enrique. Pamundësia... 
Etiketat: ,

Çfarë po ndodh: Messi braktis stërvitjen

Lionel Messi ka braktisur stërvitjet e sotme të Barcelonës. Mediat raportojnë se lojtari argjentinas ka disa probleme me stomakun e tij dhe nuk ka arritur të kompletoj seancat stërvitore me katalonasit. Por, mediat gjithashtu shkruajnë se ekziston një mosmarrëveshje mes trajnerit spanjoll të Barçës, Luis Enrique dhe super sulmuesit argjentinas, Messit, transmeton Telegrafi. Messi nuk startoi... 
Etiketat: ,

Top 100 futbollistët e vitit 2014: Neuer i pari

Manuel Neuer ka mposhtur dy rivalët e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo and Lionel Messi, për të marrë kreun e listës së futbollistëve më të mirë të vitit të shpallur nga L’Equipe. Portieri i Bayern Munich dhe i kombëtares gjermane, i cili fitoi Bundesligën dhe Botërorin gjatë vitit që shkoi (2014), po ashtu ka siguruar vend në Ekipin më të Mirë të Vitit të revistës franceze. Ylli...