Home » Posts tagged with "Kosova U-18"

Kosova U-18 dhe Prishtina, në finale të Cell Cup

Skuadra e hendbollit Prishtina do të luajë në finale të seniorëve në turneun ndërkombëtar Cell Cup që po mbahet në Veszprem të Hungarisë. Prishtina të enjten mposhti skuadrën hungareze Treff me rezultat të thellë 51:10 e më pas edhe atë Varpalotaoi (20:15) dhe kështu siguroi vendin e parë në fazën grupore. Në ndeshjet për plasman përfundimtar, Prishtina të premten (sot) do... 
Etiketat: ,

Kosova U-18 teston forcat

Kombëtarja e basketbollit Kosova U-18 teston forcat me 5 qershor me juniorët e Pejës, të cilët janë kampion i Kosovës. Takimi zhvillohet në orën 18.00 në palestrën e sportit “Karagaçi” në Pejë. Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës U-18 Bujar Begu ka ftuar këta basketbollistë: Driton Bajrami, Agim Hamiti (Sigal Prishtina), Korab Prekazi, Dardan Ahmeti (Mitrovica); Arian Tahiri,... 
Etiketat: ,