Home » Posts tagged with "Korea e Veriut"

Portugalia synon të mposhtë Brazilin

Portugalia është frymëzuar nga fitorja e thellë 7-0 ndaj Koresë së Veriut dhe tani synon të mposhtë Brazilin dhe të marrë kryesimin e Grupit G. “Ishte një ndeshje shumë e bukur, ku nuk munguan golat”, tha mesfushori portugez Tiago, i cili shënoi dy herë në portën koreane. Tiago u shpreh optimist për sfidën e radhës kundër 5 herë Kampionëve të Botës dhe tha, “Tani marrim... 

Jong Hun i zhgënjyer me humbjen

Përzgjedhësi i kombëtares së Koresë së Veriut, Kim Jong Hun, është i zhgënjyer me humbjen e kombëtares së tij (7:0) nga Portugalia. “Futbollistët u munduan të luajnë me tërë potencialin, por u shpërqendruam në repartin e mbrojtjes. Mendoj se është edhe faji im, pasi nuk e luajtëm strategjinë e duhur. Portugalia shënoi në pjesën e parë, por nga dëshira që të barazojmë,... 

Queiroz: Të përqendrohemi në ndeshjen kundër Brazilit

Përzgjedhësi i kombëtares së Portugalisë, ka qenë jashtëzakonisht i lumtur me fitoren e lartë që shënoi me shifra 7:0 kundër Koresë së Veriut. “Ishte një ditë e madhe për Portugalinë dhe futbollistët e saj. Morëm tri pikë të mëdha, të cilat na afrojnë drejt tetës së finales. Tashmë do të përqendrohemi në ndeshjen e radhës dhe kërkojmë kundër Brazilit rezultat... 

Portugalia shkeli Korenë e Veriut

Portugalia ka shkatërruar 7-0 Korenë e Veriut në ndeshjen e vlefshme për grupin G të botërorit të Afrikës së Jugut. Portugezët kanë shënuar shtatë herë në portën kundërshtare me anë të Meireles (’29), Simao (’53), Almeida (’56), Tiago (’60, ’89), Liedson (’81) dhe Kristiano Ronaldo (’88). Ndërkohë Koreja e Veriut nuk ka mundur të shënojë asnjë gol duke u mbyllur...