Home » Posts tagged with "KEK"

KEK-u para furtunës së Prishtinës

Prishtina – KEK-u, është ndër derbi të javës së 12-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Rivalë të moçëm dhe si gjithmonë në fushë dëshmojnë rivalitet të madh si dhe shumë herë rezultati është i paqartë deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit. Prishtina me futbollistë të dëshmuar mëton fitore në ballafaqim me KEK-un që ka disa futbollistë të... 
Etiketat: ,

Vëllaznimi e kalon Ferizajn!

Futbollistët e KEK-ut nga Kastrioti mposhtën kryesuesin e tabelës Trepçën nga Mitrovica me rezultat 1:0, në kuadër të ndeshjes së javës së 32-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Futbollisti Arsim Plepolli ka qenë kreatorë i fitores së KEK-ut me golin që ka shënuar në minutën e 90-të të takimit. Trepça me gjithë humbjen që ka pësuar gjasat për ta fituar... 

Pas 18 vjetëve rikthehet titulli

Klubi me traditë të futbollit, Trepça nga Mitrovica, ka nisur kremten që nga e mërkura për titullin e kampionit të ri. Dy javë para përfundimit të Raiffeisen Superligës së Kosovës, Trepça ka siguruar titullin, pasi ka gjashtë pikë më shumë se i dyti, KEK-u nga Kastrioti. E tërë Mitrovica feston së bashku me adhurues. Adhuruesit e Trepçës së bashku me futbollistët e kësaj... 

Kosova e Vushtrrisë i humb gjasat

Edhe tri javë bie perdja e Kampionatit të Kosovës përkatësisht e Raiffeisen Superligës në futboll dhe lufta për titullin e kampionit gjithnjë e më shumë dramatizohet në mes Trepçës së Mitrovicës dhe Kosovës nga Vushtrria. Trepçës iu është ngushtuar epërsia vetëm në tri pikë në luftë për titullin e kampionit. Ajo tashmë ka 53 pikë në vendin e parë, e ndjekur këmbë... 

KEK-u kërkon ndeshja të përsëritet

Drejtuesit e klubit të futbollit KEK-u nga Kastrioti kanë reaguar shumë ashpër në gjyqtarët e ndeshjes Gjilani-KEK-u. Sipas tyre, humbja më shumë ka qenë pjellë e gjyqtarëve sesa që e kanë merituar me rezultat 2:1 në Gjilan. KEK-u është ankuar në Federatën e Futbollit të Kosovës dhe pret që ta shqyrtojë rastin e ndodhur në Gjilan. Sekretari i klubit të futbollit KEK-u, Rasim... 
Etiketat: ,

Sokoli: 15 pikë i kemi humbur në shtëpi!

Skuadra e futbollit KEK-u nga Kastriotit me “hapa të breshkës” është afruar për katër pikë afër kryesuesit të tabelës në Raiffeisen Superligën e Kosovës. Kryetrajnerit të KEK-ut, Bylbyl Sokolit, nuk i bën fare përshtypje me katër pikë që janë afër kryesuesit, Trepçës, por mendon se nuk kanë gjasa që të luftojnë për titull të kampionit. Disa njohës të futbollit e... 
Etiketat: ,

Abazi: Barazimi për ne është fitore!

Kryetrajneri i Ferizajt, Arsim Abazi, ka thënë se në Kastriot shkojnë të dëshmojnë lojë të mirë dhe të nxjerrin mos fitore të paktën një barazim me KEK-un. Sipas Abazit, barazimit do të kishte vlerat sikurse të fitores, pasi që siguron vendin e gjashtë në tabelë. “Është ndeshje më rëndësi të veçantë, pasi që të dyja skuadrave iu duhen pikët. KEK-u i duhet fitorja,... 
Etiketat: ,

Pesë ndeshje, një gol!

Pas luftës e këndej është kthyer rekordi i fukarallëkut të shënimit të golave në elitën e futbollit të Republikës së Kosovës. E pakapshme për kokën e njeriut, por shumë e vërtetë, pesë ndeshje dhe vetëm një gol! Sulmuesit e kanë pasur një ditë të keqe saqë nuk mbahet mend në futbollin e Kosovës. Vetëm Ferizaj ka shënuar fitore të zorshme me rezultat 1:0 ndaj Vëllaznimit... 

KEK’u ka shpresa për kualifikim

Goli i shënuar në Moskë, është motiv shumë i madh për ne pasi do të mundohemi ta shfrytëzojmë në maksimum epërsinë e fushës vendase për tu kualifikuar në botërorion e radhës “Afrika e Jugut” 2010. Këto ishin fjalët e selektorit të Sllovenisë, Matjaz Kek, për mediat e shumta evropiane që po përcjellin përgatitjet e kësaj përfaqësuese për duelin e kthimit kundër Rusisë. Rusia...