Home » Posts tagged with "KEK-u"

Ngec Hysi, Prishtina me lehtësi mposht Ferizajn

Hysit i është vështirësuar rruga në luftë drejt titullit të kampionit, pasi është mposhtur në Pejë nga Besa me rezultat 3:2. Tani bardhezinjtë e shohin veten nëntë pikë larg liderit të Superligës, Prishtina, e cila pa vështirësi e mposhti Ferizajn. Ndërsa Flamurtari assesi nuk po e shijon dritën e kësaj pranvere. Kuqezinjtë e pësuan humbjen e katërt rresht nga Trepça ’89. Hysi... 

Ranë në grackën e Flamurtarit!

KEK-u nga Kastrioti e ka nxehur fort luftën për titull me fitoren që ka arritur ndaj Hysit nga Podujeva, në ndeshjen e javës së 29-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Në fakt, ia prishi qetësinë Trepçës dhe e ka futur në siklet në katër ndeshjet e ardhshme. Kryetrajneri i Trepçës nga Mitrovica, Gani Sejdiu, tha se nuk ka nevojë të shqetësohen sepse pesë pikë... 
Etiketat: , , ,

Selmani: Nuk është krejt zi!

E nisën mbarë edicionin pranveror në Raiffeisen Superligë, por në vazhdim pothuajse iu hasi sharra në gozhdë skuadrës së futbollit Kosova nga Vushtrrisë. Pas fitores në Merdare në javën e 23-të me rezultat 2:1 pothuajse fluturuan nga gëzimi, por në javën e 24-të u mundën në Vushtrri nga KEK-u me rezultat 2:1. Humbja e radhës në Pejë nga Besa me rezultat 2:1 Kosovën e ka lënë...