Home » Posts tagged with "Kastrioti"

Dikur temperament, sot shembull

Kastrioti i Ferizajt dhe Besa Famiglia nga Peja, janë dy rivalët e vetëm që pretendojnë titullin e kampionit në Superligën e Kosovës në hendboll, në konkurrencën e meshkujve. Fundjava e shkuar na e dha kryendeshjen e stinorit, të Superligës, ndërmjet këtyre dy skuadrave, të cilat dëshmuan përkushtim dhe cilësi në lojën e hendbollit. Besa Famiglia, e cila hiqej si favorite e takimit... 

Kampioni pa respekt për Drenicën

Kastrioti i Ferizajt ka treguar lojë mjaft të mirë, duke shënuar fitore të lartë me 16 gola epërsi (35:19) në takim me skuadrën e Drenicës nga Drenasi, në ndeshjen e javës së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve. Ferizajasit në edicionin e ri po dëshmohen super skuadër për rivalët dhe paralajmërojnë se janë kandidat për titull të kampionit... 

Kastrioti në kaos

Kryesia e klubit Kastrioti (meshkujt) e ka bërë gati ‘fshesën’, ndërsa disa hendbollistëve për mosangazhim sa duhet do t’u zbritet edhe paga dhe katër prej tyre pritet të suspendohen. Në klub priten riorganizimet? Te femrat ka heshtje apo nuk flitet para medieve? Edhe te femrat priten spastrime të reja! Është mbushur kupa te kryesia e klubit të hendbollit Kastrioti i Ferizajt, kampion... 

E pavendosur

Njëra prej hendbollisteve më të mira në Kosovë, Shqipe Tahiri, është duke shqyrtuar mundësinë të qëndrojë në radhët e Kastriotit të Ferizajt apo të gjejë ndonjë klub të ri. Kjo hendbolliste është e pavendosur sesi do të ia bëjë tashmë, pasi nuk ka edhe kontratë me klubin ferizajas, me të cilën kanë fituar edhe trofeun e kupës së Republikës së Kosovës. “Klubi i Kastrioti... 

Kastrioti kremtoi titullin e ri

Hendbollistët e Kastriotit nga Ferizaj janë kampion i ri i Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve. Ferizajasit në ndeshjen e javës së fundit në shtëpi shënuan fitore me rezultat 33:25 në ballafaqim me Drenicën nga Drenasi. Pas dhjetë vjetësh rikthehet titulli në qytetin e hendbollit, që është kremtuar në mënyrën më të mirë. Kastrioti nga 28 ndeshje... 
Etiketat: , ,

Nganjëherë verbohen sytë

Më në fund do të zhvillohet ndeshje e parë e finales së play-offit në Superligën e Kosovës në volejboll (femrat) në mes Universitetit të Prishtinës dhe Kastriotit nga Ferizaj. Kryetrajneri i Kastriotit tha se në njëfarë mënyre iu ka dhënë “ultimatum” FVK-së se nëse deri të hënën nuk caktohet zhvillimi i ndeshjes së parë finale, ai do të tërhiqet nga garat e play-offit. “Ultimatum”... 
Etiketat: , , ,

Pas 18 vjetëve rikthehet titulli

Klubi me traditë të futbollit, Trepça nga Mitrovica, ka nisur kremten që nga e mërkura për titullin e kampionit të ri. Dy javë para përfundimit të Raiffeisen Superligës së Kosovës, Trepça ka siguruar titullin, pasi ka gjashtë pikë më shumë se i dyti, KEK-u nga Kastrioti. E tërë Mitrovica feston së bashku me adhurues. Adhuruesit e Trepçës së bashku me futbollistët e kësaj... 

Jashari: Medaljet janë blerë në kioska!

Njëra prej volejbollisteve më me përvojë në Kosovë, Vildane Jashari, anëtare e klubit të volejbollit Kastrioti nga Ferizaj, ka thënë se volejbolli femëror nuk mbahet në mend kur ka qenë para kapitullimit se deri më tash. Ajo tha me plot zemërim se nga viti 1999 e këndej nuk ka ndodhur ndonjëherë të organizohet një finale e kupës apo kampionat aq i çoroditur. “Medaljet që u... 

Prishtina e ngriti flamurin e bardhë!

Prishtina, kampion në fuqi, e ka ngritur lartë flamurin e bardhë dhe dorëzohet në luftë për titullin e kampionit. Kastrioti i Ferizajt edhe praktikisht është kampion i Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve. Kastrioti ka pesë pikë epërsi në tri javë pa përfunduar kampionati dhe Prishtina nuk ka mundësi që të zë ferizajasit më pikë. Kastrioti mposhti Trepçën me rezultat... 

Ranë në grackën e Flamurtarit!

KEK-u nga Kastrioti e ka nxehur fort luftën për titull me fitoren që ka arritur ndaj Hysit nga Podujeva, në ndeshjen e javës së 29-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Në fakt, ia prishi qetësinë Trepçës dhe e ka futur në siklet në katër ndeshjet e ardhshme. Kryetrajneri i Trepçës nga Mitrovica, Gani Sejdiu, tha se nuk ka nevojë të shqetësohen sepse pesë pikë... 
Etiketat: , , ,