Home » Posts tagged with "Karim Benzema"

Bale shpreson të përmirësohet në 2015-tën

Gareth Bale ka lavdëruar sulmin e Real Madridit, me treshen që përbëhet nga ai, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema dhe shpreson ata të përmirësohen edhe më shumë në këtë vit të ri. “Është një formacion i mahnitshëm që ne kemi këtu. Të treve na pëlqen të luajmë së bashku në sulm. Mendoj se ne punojmë vërtet mirë dhe e treguam këtë duke fituar të gjitha trofetë”. “Është... 

Treshja më e mirë ofensive

Meqenëse akoma nuk është zyrtarizuar skuadra më mirë e vitit (që do të ndodhë në ceremoninë e 12 janarit në Cyrih) kemi të drejtë të japim opinionet tona rreth lojtarëve më të mirë të fazës ofensive. Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale janë lojtarët e Real Madridit që patën një vit të suksesshëm dhe falë paraqitjeve dhe golave të tyre, skuadra e fitoi Kupën... 

Reali të shesë Benzeman, të blejë Falcaon?

Real Madridi thuhet se do ta shesë Karim Benzeman gjatë verës për t’i bërë vend Radamel Falcaos. Sipas Daily Star, Los Blancos do t’ia ofrojnë francezin Liverpoolit, për të grumbulluar fonde për blerjen e kolumbianit që është në pronësi të Monacos. Falcao aktualisht është i huazuar te Manchester Unitedi dhe Mbretërit mund t’i kenë konkurrentë Djajtë e Kuq për nënshkrimin... 

Real Madridi ia mësyn Cavanit

Real Madridi aktualisht e ka sulmin më të mirë në botë me Cristiano Ronaldon, Karim Benzeman e Garthe Bale, megjithatë, trajneri i ‘Los Blancos’ është duke planifikuar që në verën e ardhshme të sjell edhe një sulmues cilësor. Sipas mediave spanjolle, tekniku italian dëshiron që në ‘Bernabeu’ të sjell sulmuesin e PSG-së, Edinson Cavanin. Ish ylli i Atletico Madridit nuk po... 

Benzema drejt historisë së Real Madridit

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, është shumë pranë që të hyjë në top 10 të golashënuesve më të mirë në histori të Real Madridit. Benzema është tani në vendin e 13-të në listën e golashënuesve më të mirë në histori të Realit, duke arritur 125 gola pas ndeshjes ndaj Cruz Azul. Benzema është në sezonin e gjahtë me Realin dhe sulmuesi francez është vetëm dy gla... 

Karim Benzema: Të gjithë do ta votojmë Ronaldon

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka deklaruar se të gjithë në klub po e mbështesin Cristiano Ronaldon që ta fitojë Topin e Artë. Portugezi përballët me dy lojtarët e Barcelonës, Andres Iniestan dhe Lionel Messin, në garën për të fituar çmimin më prestigjioz në botë për lojtarë dhe për këtë, ai e ka mbështetjen e bashkëlojtarëve të tij.  Read More →
Etiketat:

Karim Benzema futbollist i vitit në Francë

Sulmuesi Karim Benzema për herën e dytë të njëpasnjëshme është zgjedhur futbollisti më i mirë francez për vitin 2012, para Franck Riberys dhe Hugo Lorisit. Ylli i Real Madridit kaloi një stinor të shkëlqyeshëm më 2011-12 duke realizuar 21 gola në La Liga, derisa Los Blancos rrëmbyen titullin e kampionit. Ai po ashtu shprehu krenarinë e tij që mori çmimin nga Zinedine Zidane në... 
Etiketat:

Chelsea ofron 20 milionë për Benzema

Chelsea raportohet se është interesuar te Real Madridi për sulmuesin Karim Benzema. El Mundo Deportivo shkruan se Blutë tashmë kanë ndarë 20 milionë euro për francezin dhe Reali ka dhënë shenja se është i gatshëm ta shesë. Megjithatë ata nuk do të pranojnë asnjë ofertë më të vogël se 35 milionë euro për Benzema. Presidenti i Realit, Forentino Perez, shpreson Chelsea të rikthehet... 

United kontakton Realin për Benzeman

Manchester United është në kontakt të vazhdueshëm me Real Madridin, për një transferim të sulmuesit francez, Karim Benzema. Benzema është synim i kamotshëm i Sir Alex Ferguson, ndërsa tani besohet se oferta prej 40 milionë eurosh e Djajve do të lëkundë drejtuesit e Los Blancos që të heqin dorë nga asi i tyre. Lajmin e bën të ditur El Confidencial, që pos tjerash pohon se kalimin... 

Afellay në drejtim të Juventusit

Përveç interesimit që ka shfaqur për sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema, skuadra e Juventusit po vëzhgon edhe gjendjen e holandezit të Barcelonës, Ibrahim Afellay. Siç ka njoftuar e përditshmja spanjolle’ AS’, skuadra torineze po shqyrton mundësinë e ofertës për yllin e ri të blaugranëve. Afellay, që në janar të këtij viti u transferua te Barcelona, nuk ka arritur të përshtatet...