Home » Posts tagged with "Kampionia në fuqi"

US Open, Clijsters, Venus dhe Wozniacki në çerekfinale

Kampionia në fuqi e US Open, Kim Clijsters, e ka demoluar serben Ana Ivanovic me rezultat 2-0 në sete (6-2 dhe 6-1), për të siguruar çerekfinalen e kësaj gare. Nga ana tjetër, Venus Williams e pati të vështirë në setin e parë kundër izraelites Shahar Peer, mirëpo amerikania arriti të fitojë me rezultat 7-6 dhe 6-3. Në çerekfinale Clijsters do të përballet me Samantha Stosur, derisa... 

Gjygjtarët akuzohen nga trajnerët, mirëpo mbrohen nga Federata

Gjygjtari  Përparim Hasani është akuzuar për referim të dobët në ndeshjen Trepça ’89 – Trepça. Ai është akuzuar nga trajneri i Trepçës, Gani Sejdiu. Kampionia në fuqi, Trepça, është mposhtur nga rivalja lokale, Trepça ’89 me rezultat 1:0, të dielën në kuadër të javës së dytë të Superligës. Sipas Sejdiut, Trepça e ka humbur ndeshjen në bazë të një...