Home » Posts tagged with "kampionati italian"

Interi mposhtet edhe nga Lazio

Lazio ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-1 ndaj Interit në derbin e javës së 15-të në Kampionatin italian, Serie A. Kjo fitore e Lazios ishte pritur marrë parasysh mungesat me të cilat Interi paraqitej në këtë takim. Sidoqoftë, Nerazzurët nuk u zbrapsën edhe pse Albicelestët ishin më të mirët në këtë takim dhe merituan fitoren. Giuseppe Biava ia jep Lazios epërsinë... 

Roma barazon me Cezenën

Ka filluar edhe kampionati italian për sezonin 2010-2011. Roma është ndalur në këtë javë të parë nga Cezena në “Olimpico” në një barazim pa gola 0-0. Eshtë këmbëngulëse skuadra e Ranierit e cila kërkon golin në cdo mënyrë, por nuk mbetet më pas Cezena e Erjon Bogdanit e cila edhe pse në transfertë guxonte jo vetëm të mbrohej por edhe të tentonte golin me sulmuesin shqiptar....