Home » Posts tagged with "Juventusit"

Bajern futet në garë për Nanin

  Pas Interit dhe Juventusit edhe skuadra gjermane, Bajern Munih dëshiron që ta transferojë portugezin e Mançester Junajtedit, Nanin. Portugezi nuk bën pjesë më listën e lojtarëve të pashëtitur të trajneri Aleks Fergusonit dhe ai gjatë verës mund të ikën nga “Old Trafordi”. Tri skuadra të mëdha evropiane: Inter, Juventus, e tashmë edhe Bajern kanë shprehur dëshirë për... 

Del Piero kërkon fitore

Kapiteni legjendar i Juventusit, Alessandro Del Piero, i ka inkurajuar bashkëlojtarët e tij që të japin maksimumin për të siguruar një vend që çon në Ligën e Kampionëve. Zonja e Vjetër aktualisht gjendet gjashtë pikë larg pozitës së katërt, kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro për t’u zhvilluar, ndërsa Del Piero kërkon që skuadra t’i fitojë ndeshjet e mbetura. “Kemi qenë... 

Juventus e Palermo kërkojnë Behramin

Zërat e fundit, që arrijnë nga Italia, flasin për një interesim të ringjallur të Juventusit për mesfushorin kosovar Valon Behrami. Sipas ueb faqes italiane tuttomercatoweb.com, 25 vjeçari i West Ham United, i cili gjatë verës ishte pranë kalimit në Romë, por edhe në Cesena, është nën radarin e “Zonjës së Vjetër”. Kjo e fundit e ka si objektiv primar 27 vjeçarin e Palermos,... 

Tottenham në kërkim të Iaquintas

Tottenham është duke u lidhur me një transferim të sulmuesit të Juventusit, Vincenzo Iaquinta, në afatin kalimtar të janarit. Tuttosport shkruan se menaxheri i Spurs, Harry Redknapp, ka ringjallur interesimin në Iaquinta, në tentim për të forcuar radhët e sulmit. Edhe pse Italiani tashmë është 31-vjeçar, ai ka përvojë në Evropë dhe është fitues i medales së Kupës së Botës.... 

Buffon: Nuk do të kalojë në United

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka hedhur poshtë pohimet se ai është duke u larguar nga Torino, për të shkuar në Old Trafford, te Manchester Unitedi. “Buffon nuk ka asgjë për të vendosur. Unë jam në dispozicion të Juventusit dhe ata janë njerëzit të cilët vendosin se çfarë do të ndodhë. Unë kam kontratë këtu deri në vitin 2013”. “Ne jemi në tetor, kështu që... 

Aquilani: Nuk e kam tradhtuar askënd

Mesfushori i Juventusit, Alberto Aquilani, ka deklaruar se ai kurrë nuk e ka tradhtuar Romën. “Fakt është që Juventusi ma dha rastin për t’u rikthyer në Itali dhe unë e shfrytëzova atë. Nuk ishte vendim i lehtë ky, sepse Juventusi ka mesfushorë të mëdhenj”. “Shumë gjëra të padrejta ishin shkruar. Roma më shiti për një çmim të lartë edhe pse e ka ditur se unë doja të... 

Vieri stërvitet me Lazion

Ish-ylli i Juventusit, Interit dhe Milanit, Christian Vieri, aktualisht është duke u stërvitur me Lazion, me të cilin ekip luajti një sezon, gjatë vitit 1998-99, por shton se nuk e ka në plan t’i kthehet futbollit. “Cristian Brocchi më ka thënë të stërvitem me Lazion gjatë pauzës ndërkombëtare, andaj erdha ta vizitoj atë për disa ditë. Është një stërvitje e mirë, andaj së... 

Red Bull Salzburg në kërkim të Manninger

Red Bull Salzburg ka shprehur dëshirë për të transferuar portierin e Juventusit, Alex Manninger. Drejtuesit e Salzburg dëshirojnë që 33-vjeçari të mbyllë karrierën në Austri dhe janë të gatshëm të arrijë një marrëveshje për sezonin e ardhshëm – nëse jo edhe më herët në janar. Ish-portieri i Arsenalit, Manninger, tash është vetëm zgjidhja e tretë te Juventusi, pas arritjes... 

Juventusi interesohet për Torres

Kërkimet e Juventusit për një sulmues tashmë janë zgjeruar dhe kanë arritur edhe në Liverpool, me Fernando Torresin që thuhet se është në agjendën e klubit Bianconer. La Gazzetta dello Sport shkruan se Torres është duke gjeneruar interesim të lartë nga Zonja e vjetër, që së fundmi është lidhur dhe me transferimet e Edin Dzekos dhe Karim Benzemas. Pozita e palakmueshme e Liverpoolit... 

Cordoba lëndohet mungon dy ndeshje

Radhës së futbollistëve të lënduar të Interit tani i është bashkuar edhe Ivan Ramiro Cordoba, që pësoi një lëndimi në pjesën e dytë të sfidës ndaj Juventusit. Sipas faqes zyrtare të Interit, kolumbiani ka pësuar zgjatje të bicepsit femoral të këmbës së majtë. 34-vjeçari pritet të mungojë në dy ndeshjet e radhës për kombëtaren e tij ndaj Ekuadorit dhe SHBA-ve. Aktualisht...