Home » Posts tagged with "Juventusi"

Juve përgatitet për Falcaon

Juventusi ka gati planin e blerjes së Radamel Falcaos në rast se Manchester Unitedi vendos të mos e blejë kartonin e tij. Sulmuesi në pronësi të Monacos është i huazuar në Old Trafford deri në fund të këtij sezoni, ndërsa klubi anglez e ka edhe opsionin e blerjes së tij. Djajtë e Kuq duhet të paguajnë 45 milionë euro nëse dëshirojnë ta mbajnë kolumbianin. Mirëpo, sipas Sunday... 

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 

Juventusi tregon “dhëmbët”, Siena fundos Interin

Vetëm pak orë pas fitores së Napolit me Katanian, Juventusi ka rimarrë kreun e Serisë A, duke mundur 2-1 Kievon. Në Verona, bardhezinjtë kanë treguar forcë karakteri, duke mos u kapur nga paniku edhe kur vendasit e rritën presionin dhe synuan barazimin.   Read More →
Etiketat:

Seria A, Juventusi shkëputet në krye

Fitorja e katërt radhazi e Milanit në kampionat ka ardhur mes lodhjes dhe vuajtjeve edhe pse rezultati i thellë 4-1 të jep përshtypjen e një suksesi të lehtë. Kuqezinjtë kanë patur shumë fat ndaj Peskarës që bëri lojën e saj edhe pse u ndëshkua nga dy autogola në ndeshjen e zhvilluar në San Siro. Goli i shpejtë i Nocerinos ishte një shok psikologjik për miqtë, që u ndëshkuan... 
Etiketat: ,

Juventusi, gati formacionin anti-Inter

Juventusi duket se është maksimalisht i përgatitur për ndeshjen e të shtunës ndaj Interit, e cila pos që ka peshën e tri pikëve ka peshë shumë të madhe morale shkaku i rivalitetit mes tifozëve dhe historisë intriguese të këtyre klubeve. La Gazzetta dello Sport shkruan se Antonio Conte tashmë e di përbërjen e tij për të shmangur disfatën e parë në 49 ndeshje, nga Interi që i... 
Etiketat:

Juve, 20 milionë për Dzekon

Juventusi ka bërë ofertë në vlerën e 20 milionë eurove në adresë të Manchester Cityt për sulmuesin Edin Dzeko. La Stampa bën të ditur se Juve e ka shndërruar Dzekon në cakun kryesor të verës pasi është lodhur duke kërkuar sulmuesin e Arsenalit, Robin van Perse, dhe atë të Fiorentinës, Stevan Jovetic. Juve ka ofruar 20 milionë euro për Dzekon këtë javë, por drejtuesit e Cityt... 
Etiketat:

Pirlo: Qielli është kufi

Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, është i bindur se bardhezinjtë kanë potencial për të fituar trofe në sezonin e ri. “Nuk duhet t’i caktojmë vetes limite. Ne duhet të tentojmë maksimumin dhe të fitojmë”. “Ne nuk kemi nevojë për mrekulli, thjeshtë duhet të punojmë shumë. Të gjithë po mundohemi që të ndërtojmë diçka të rëndësishme”, ka thënë 32-vjeçari për La... 
Etiketat: ,

Paga e Amaurit e lartë për Palermon

Palermo është e gatshme të rikthejë sulmuesin e Juventusit, Amauri, mirëpo presidenti Maurizio Zamparini nuk është i gatshëm t’ia japë të njëjtën pagë. Sulmuesi 31-vjeçar e kaloi gjysmën e sezonit të kaluar si huazim te Parma, ndërsa duket se Juventusi nuk është edhe aq i interesuar për rikthimin tij. Kjo ka bërë që skuadra si Milan, Napoli dhe tash ish- skuadra e tij Palermo,... 
Etiketat: , ,

Platini: Juventusi do të ringjallet

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini është i bindur se Juventusi do të tejkalojë telashet aktuale për t’u rikthyer shumë shpejtë në majën e futbollit evropian. “Unë kam zgjatur edhe për një mandat postin tim si president jo vetëm për të shpërblyer Interin dhe Milanin, por edhe Juventusin”. “Bianconerët do të rikthehen në binarë. Kishte shumë probleme pas humbjes së lojtarëve... 

Vucinic në rrugë për në Juventus

Menaxheri gjeneral i Juventusit, Beppe Marotta, ka zhvilluar një rund bisedimesh me agjentin e Mirko Vucinic. Për sulmuesin e Romës janë të interesuar një varg klubesh, përfshirë Juventusin, pasi malaziasi është duke rishikuar të ardhmen e tij me klubin nga kryeqyteti italian. Sky Sport 24 shkruan se Marotta është takuar dje me agjentin Alessandro Lucci për të nënvizuar planet për...