Home » Posts tagged with "Juventus"

lasin shifrat, Juventusi makthi i Interit

Juventus-Inter konsiderohet si derbi i Italisë, por për zikaltrit një duel me “Zonjën e vjetër” është një makth i vërtetë. Dhe kjo sepse bardhezinjtë janë ekipi ndaj të cilit milanezët kanë humbur në më shumë raste në Serinë A dhe ndaj të cilit kanë pësuar më shumë gola (235), krahasuar me rivalet e tjera. Por nuk mbaron me kaq, sepse Interi është edhe kundërshtari më... 
Etiketat: ,

Sneijder pranë Juves

Mesfushori i Galatasarayt, Wesley Sneijder, thuhet se është pranë kalimit te Juventusi. Zonja e Vjetër ka si prioritet futbollistin shqiptar të Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, mirëpo për të janë të interesuar shumë klube, prandaj ka filluar të mendojë për alternativa. Sneijder vlerësohet 11.5 milionë euro nga klubi turk, ndërsa Daily Mail raporton se Juve është pranë që të sigurojë... 

Nuk ndalet Interi, bën ofertë për Lavezzin

Duket se klubi italian, Interi, e ka marrë seriozisht përforcimin për afatin kalimtar të janarit. Një ditë para ndeshjes ndaj rivalit të përgjakshëm, Juventusit, më shumë po flitet për transferimet e Nerazzurëve se sa për vet ndeshjen. Pasi po raportohet se Xherdan Shaqiri ka marrëveshje me klubin Nerazzur, me klubet që janë pranë marrëveshjes, Interi menjëherë ka filluar negociatat... 

Ramires dhe Falcao në listën e Juves

Menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është duke kërkuar përforcime të reja në Ligën Premier, raportojnë mediat italiane Gazzetta Sportiva shkruan se sulmuesi i Manchester United, Radamel Falcao dhe mesfushori i Chelseat, Ramires, janë në listën e dëshirave të tij, transmeton Telegrafi. Allegri do të kërkojë ta sjellë Falcaon në Juventus Stadium nëse Untied vendos të mos... 

Juve mund të arrijë në çerekfinale të LK

Leonardo Bonucci është i bindur se Juventusi do të arrijë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke e kaluar pengesën e quajtur Borussia Dortmund. Bianconerët kanë qenë dominues në Serie A duke i fituar radhazi tre titujt e fundit, mirëpo suksesi i tyre në Evropë ka munguar nën drejtimin e Antonio Contes. Me Massimiliano Allegrin, Zonja e Vjetër u kualifikua në të tetën e finales,... 

Podolski debuton ndaj Juves

Lukas Podolski pritet ta fillojë aventurën e tij me Interin, pikërisht në ndeshjen kundër rivalit Juventus. Mesfushori gjerman iu bashkua Interit në formë huazimi nga Arsenali. Mediat italiane raportojnë se tashmë lojtari ka kryer testet mjekësore dhe është i gatshëm për të zhvilluar seancën e parë stërvitore me Nerazzurrët. Sulmuesi kishte humbur besimin e menaxherit të Arsenalit,... 

Jo Sneijderin, Juve e dëshiron Shaqirin

Përfaqësues të Wesley Sneijder ia kanë ofruar holandezin Juventusit, mirëpo Bianconerët e duan Xherdan Shaqiri në pozitën e mesfushorit ofensiv. Sneijder pritet të largohet nga Galatasaray dhe dëshiron të kthehet në Serie A, ndërsa Zonja e Vjetër ka hezituar të kontaktojë klubin turk për shërbimet e tij. Objektivi kryesor i Juves është futbollisti shqiptar i Bayern Munichut, i cili... 

Tevez thotë se nuk qëndron te Juve pas vitit 2016

Carlos Tevez ka treguar se nuk e ka në plan të zgjasë kontratën me Juventusin. Argjentinasi, i cili ka shpërthyer që prej ardhjes së tij te kampioni italian, është golashënuesi më i mirë i ligës sivjet. “Dua ta respektoj kontratën time deri në vitin 2016. Ky është plani im”. “Nuk dua ta vazhdoj, kjo është si ndihem momentalisht”, ka thënë Tevez për reporterët në Buenos... 
Etiketat: ,

Allegri i ka heshtur kritikët

Drejtori i Juventusit, Giuseppe Marotta, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka heshtur kritikët. Antonio Conte ka lënë bosh hapësira te Juventusi, por sipas drejtorit Marotta, trajneri aktual ka arritur që ta tregojë veten. “Allegri i ka hedhur poshtë kritikët. Ne duhet që të gjenim veten brenda 24 orëve dhe Allegri po ashtu ka marrë një ekip nga një trajner tjetër”. “Ekipi ishte... 

Juventusi interesohet per Sneijderin

Juventusi ka filluar të shprehë interesim për shërbimet e mesfushorit legjendar të Interit, Wesley Sneijder. Sneijder i cili po ka arritur që të tregojë veten tek Galatasaray dhe të arrijë sukseset e pritura, pritet që të kthehet në Serie A. Por, vetëm për pagën e duhur pasi mediat italiane raportojnë se Bianconerët kanë vendosur t’i japin pagën e duhur lojtarit vetëm për...