Home » Posts tagged with "Juventus"

Zonja e vetme në krye

Juventusi i është hakmarrë Napolit për humbjen në Superkupë duke e mposhtur para tifozëve në San Paolo me rezultat 3-1. Gjysma e parë nuk prodhoi shumë raste për të dyja skuadrat, ndërkohë që Bianconerët e mbyllën me epërsi. Paul Pogba pranoi një top të kthyer nga Llorente dhe në mënyrë magjike e dërgoi në rrjet (29’). Pas një harkimi nga këndi nga Mertens, topi shkoi te... 
Etiketat: ,

Juve kërkon Januzajn

Juventusi ka nisur angazhimet për transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Bianconerët janë lidhur me futbollistin e Galatasarayt, Wesley Sneijder, mirëpo holandezi është vetëm si alternativë nëse ata dështojnë në transferimin e objektivave primare. Anësori shqiptar i Belgjikës nuk po ia del të sigurojë një vend në skuadrën e Louis Van Gaal, duke e lënë... 

Allegri: Vështirë të transferosh lojtarë të mirë në janar

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka pranuar se është vështirë që të transferohen top-lojtarët gjatë afatit kalimtar të janarit. Kampionët aktual të Serie A janë duke u munduar së fundmi që ta transferojnë mesfushorin e Galatasarayt, Wesley Sneijder, mirëpo agjenti i lojtarit ka thënë se skuadra italiane nuk ka kushte për ta përballuar pagën e tij të lartë. Juve... 

Marchisio: Nuk ka krizë te Juve

Claudio Marchisio thotë se Juventusi nuk është në krizë dhe se ata janë të vendosur të rikthehen kah fitoret në ndeshjen e vikendit ndaj Napolit. Kampionët e Serie A kanë fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e fundit, duke barazuar pesë të tjerat. Megjithatë Marchisio mendon se nuk ka arsye për shqetësim. “Për ne gjithmonë flitet dhe kjo është gjë e mirë pasi ne jemi në... 

Suspendohen tre lojtarë të Interit

Gjykata sportive e Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) ka dënuar rëndë tre lojtarë të Interit për përfshirjen në incidente të ndara në derbin ndaj Juventusit. Juan Jesus është dënuar me katër ndeshje mos lojë, për shkak të një ndërhyrje me bërryl ndaj Chiellinit që nuk u ndëshkua nga gjyqtari gjatë takimit. Po ashtu me nga një ndeshje suspendim janë dënuar edhe Mateo... 

Shaqiri në fundjavë luan për Interin?

Pas ndeshjes kundër Juventusit, Roberto Mancini është pyetur rreth mundësisë së transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi. Mesfushori i Bayern Munichut është shënjestër e Nerazzurrëve, ndërsa trajneri ka dhënë shenja pozitive se ai mund të kalojë në Meazza. Gazetarët madje e kanë pyetur nëse do të arrijë shqiptari para ndeshjes së të dielës kundër Genoas, ndërsa kjo ishte... 

Icardi: Zënka me Osvaldon? Gabova që nuk ia pasova topin

Mauro Icardi ka thënë se zënka me Pablo Osvaldon në fushë, ndodhi për shkak të mospasimit të topit drejt bashkëlojtarit. Gjatë barazimit 1-1 ndaj Juventusit, në një rast Icardi vendosi të godiste topin në vend që t’ia pasonte Osvaldos dhe kjo nuk i pëlqeu bashkëlojtarit të tij, i cili reagoi në mënyrë josportive. Pablo vrapoi drejt kolegut të tij duke e sulmuar verbalisht dhe... 

Barazimi nuk e kënaq Mancinin

Roberto Mancini nuk është i kënaqur me pikën që e fitoi Interi kundër Juventusit. Trajneri italian ka dashur fitore të Nerazzurrëve në derbin e Italisë që përfundoi 1-1. “Ishte ndeshje e vështirë, por mendoj se duhet të pendohemi për tri ose katër raste në pjesën e dytë që nuk i shfrytëzuam për të fituar”. “Në gjysmën e parë Juventusi na mbajti nën presion që nga... 

Allegri: Një gjysmë e parë fantastike, por…

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka lëvduar performancën e skuadrës së tij në pjesën e parë kundër Interit, por jo edhe ekipin që u shfaq në gjysmën e dytë. Bianconerët ishin fantastikë në fraksionin e parë, të cilin e dominuan, mirëpo në të dytin niveli i lojës së tyre u ul dhe Nerazzurrët barazuan, për më shumë ata ishin shumë të rrezikshëm në kundërsulme... 

Një lojë e bukur që mbyllet pa fitues

Juventusi dhe Interi kanë luajtur baras në derbin e Italisë (1-1) që u zhvillua në shtëpinë e Zonjës së Vjetër në Torino. Një gjysmë e parë e bukur e dominuar nga skuadra nikoqire, e cila ishte më e mirë se kundërshtari dhe e mbylli me epërsi. Goli erdhi që në minutat e hershme, ndërsa ekzekutues ishte Carlos Tevez (5’). Angazhimi i Vidal u shpagua dhe falë asistimit të tij,... 
Etiketat: ,