Home » Posts tagged with "Julio Cesar"

Julio Cesar arrin marrëveshje me Napolin?

Pas një sezoni të kaluar në Premierligë, Julio Cesar pritet të rikthehet në Itali. Portieri brazilian ka arritur marrëveshje me skundrës e Napolit, raporton uebfaqja ‘Gianluca Di Marzio’. Ish portieri i Interit do të huazohet në Napoli nga ekipi anglez QPR, i cili në edicionin e ri do të luaju në Championship.Transferimi i Cesarit në Napoli do t’i hap rrugë portierit Morgan De... 
Etiketat:

Arsenal gati për blerjen e parë

Skuadra e Arsenalit mbetet një nga skuadrat e pakta në Premierligë që nuk ka blerë deri tani asnjë lojtarë. Skuadra e Arsene Wenger ndryshimet e para thuhet se do ti filloj me blerjen e një portieri. Portieri brazilian, Julio Cesar sipas të gjitha gjasave do të jetë blerja e parë. Portieri i QPR-së thuhet se ka arritur marrëveshje gojore me Arsenalin. Arsenali i ka ofruar pagë prej 75... 
Etiketat:

Cesar nënshkruan për QPR

Queens Park Rangers kanë kompletuar transferimin e Julio Cesar nga Interi. Braziliani 32-vjeçar ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me klubin anglez. “Është fantastike që kemi joshur një portier me aftësi të jashtëzakonshme te klubi”. “Kur të jepet shansi të transferosh një lojtar me kualitetet e tij, duhet të veprosh shpejtë dhe ne arritëm ta bëjmë marrëveshjen”, ka thënë... 
Etiketat: ,

Cesar: Nuk largohem nga Interi

Portieri i Interit, Julio Cesar, ka deklaruar se do të qëndrojë në Meazza deri në vitin 2014, përkundër interesimit të Romës për shërbimet e tij. Njoftimet nga Italia kanë spekuluar se braziliani 31-vjeçar do t’i lë vend ardhjes së Emiliano Vivianos nga Bologna, mirëpo ai thotë se nuk largohet. “Është e vërtetë se Roma u interesua për mua… Por unë vendosa të qëndroj... 
Etiketat: ,

Leonardo do të jetë i suksesshëm

Portieri i Interit, Julio Cesar, i ka dhënë mbështetje trajnerit të ri Leonardo, duke thënë se ai do të jetë i suksesshëm te zikaltrit. “Ai do të jetë i shkëlqyeshëm. Ai është njeriu i duhur për Interin dhe ai është njëherit edhe miku im”. “Është shumë me rëndësi se ai tashmë e njeh futbollin italian shumë mirë. Mendoj se kjo do të japë fryte”, ka thënë Cesar... 

Milito nuk do luajë ndaj Werder Bremen

Milito nuk do luajë ende. Sulmuesi argjentinas nuk është mbledhur për garën e Champions League kundër Werder Bremen. Benitez nuk rrezikon as me Lucio, përveçse me të dëmtuarit Julio Cesar e Maicon. Ndërkohë që kthehet në dispozicion të skuadrës, Mariga. Lista e të mledhurve për ndeshjen e nesërme është: Castellazzi, Orlandoni, Gallinetta, Cordoba, Zanetti, Materazzi, Biraghi, Santon,... 

Julio Cesar nuk do jetë ndaj Tottenham

Konfirmohet mungesa e portierit të Inter, Julio Cesar, në ndeshjen e të martës ndaj Tottenham, e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve. Shkak, tërheqja muskulare që pësoi në ndeshjen ndaj Genoas, të shtunën e kaluar. Mungesa e gardianit brazilian i shtohet asaj të mesfushorit argjentinas, Esteban Cambiasso. Nga ana tjetër, do të grumbullohen Milito dhe Pandev. Gjithçka... 

Interi dhe Juventusi ndajnë pikët

Interi dhe Juventusi kanë barazuar pa gola në takimin kryesor të javës së gjashtë, i cili u zhvillua të dielën mbrëma në Giuseppe Meazza. Në pjesën e parë Juventusi ishte skuadër më e mirë në fushë duke menaxhuar lojën, megjithatë pas 45 minutash rezultati ishte ai i fillimit. Bianconerët madje arritën të shënojnë në portën e Julio Cesar, mirëpo goli i Iaquintas u anulua... 

Cesar: Interi do ta ruajë kreun

Portieri i Interit, Julio Cesar, thotë se ata janë në maje të tabelës për të vazhduar të qëndrojnë aty për kohë të gjatë. Fitorja ndaj Palermos i ka barazuar Nerazzurët me pikë me ekipin e Erjon Bogdanit, Cesena, që ka befasuar në tre ndeshjet e para të sezonit. “Samuel Eto’o është ai që duhet të jetë në ballë të kamerave televizive, por do të jem unë ai që do... 

UEFA publikon listen për futbollistin më të mirë

Publikohet lista e 12 kandidatëve të çmimit të UEFA-s që do të vendosë futbollistin më të mirë të Evropës për vitin 2009-2010. Emrat e pretendentëve janë Julio Cesar, Hugo Lloris, Victor Valdes, Lucio, Maicon, Pique, Xavi, Robben, Sneijder, Messi, Milito dhe Rooney. Juria është e përbërë nga 16 trajnerë të skuadrave që kanë marrë pjesë në fazën finale të Champions 2010. Çmimi...