Home » Posts tagged with "Julio Baptista"

Baptista transferohet në Spanjë, te Malaga

Julio Baptista ka kaluar tek ekipi i Malaga-s duke firmosur një kontratë deri në vitin 2014. Mendohet se ekipi spanjoll i ka paguar verdhekuqve të Romës 2 milionë euro për shërbimet e brazilianit. Ekipi i Primera Division në Spanjë, me në krye sheikun e Katarit, Abdullah Bin Nassar Al-Thani, pritet të bëjë një ofertë edhe për portierin e Cagliari-t, Federico Marchetti.  Read More →
Etiketat: , ,

Adriano i pakënaqur me qëndrimin në stol

Sulmuesi brazilian Adriano është i pakënaqur me qëndrimin në stol në fitoren befasuese prej 1-0 të Romës në derbin e vikendit ndaj Interit. Adriano shpresonte të del në fushë në Olimpico ndaj ish-klubit të tij, por në vend të tij u zgjodh Julio Baptista. “Pse nuk luajtët? Nuk e di. Pyeteni trajneri, mos më pyetni mua”, ka thënë Adriano. Por Ranieri ka dhënë një shpjegim logjik... 

Interi jep Burdisson për Baptistan

Skuadra e Interit i ka propozuar Romës një shkëmbim duke i ofruar mbrojtësin argjentinas Nicolas Burdisso për sulmuesin brazilian Julio Baptista. Kështu shkruan të martën uebfaqja italiane “Calciomercato.com”. Mësohet se bisedimet kanë nisur mes të dy skuadrave dhe mund të mbyllen me sukses në ditët e ardhshme. Burdisso nuk është në planet e trajnerit të Interit, Rafael... 

Edhe Weder interesohet për Baptistan

Sipas mediave italiane, Werder Bremen është duke monitoruar nga afër situatën e sulmuesit brazilian Julio Baptista, i cili është nën kontratë me Romën. La Repubblica shkruan se ekipi nga Bundesliga është në kërkim të përforcimeve në repartin e sulmit pas pasigurive rreth të ardhmes së Hugo Almeida dhe Markus Rosenberg, dhe trajneri Thomas Schaaf supozohet se e sheh Baptistan si opsion. Ish-ylli... 

Galliani: Milanos i duhet Julio Baptista

Adriano Galliani, zëvendës-presidenti i Milanit, ka thënë se skuadra e tij janë të interesuar për shërbimet e sulmuesit të Romës, Julio Baptista. Milani ka nevojë për një sulmues të fuqishëm, për t’i përmbushur synimet e veta. “Në periudhën kur Baptista luante për Real Madridin ne jemi interesuar për futbollistin. Ai është futbollist i cili mund të luajë në disa pozicione.... 

Baptista sdo ta ndëroj ekipin

Sulmuesi i Romës, Julio Baptista, nuk do të largohet nga klubi në janar, përkundër interesimit të shumë skuadrave-thotë agjenti i tij, Herminio Menendez. Braziliani është paraqitur vetëm shtatë herë në Serie A këtë sezon dhe dy herë në Europa League, pasi që trajneri Claudio Ranieri preferon në sulm Vucinicin dhe Francesco Tottin. “Shumë skuadra e duan atë, mirëpo ai mendon... 

Baptista refuzon Tottenhemin

Tottehnam Hotspour ka marrë përgjigje negative nga futbollisti brazilian Julio Baptista. Ishte Herminio Mendez, menaxher i mesfushorit të Romës, ai që ia kumtoi këtë lajm zyrtarëve të skuadrës angleze të cilët synonin që ish-anëtarin e Sevillës, Arsenalit dhe Real Madridit, ta shkëmbenin me sulmuesin rus Roman Pavlyuchenko. 28 vjeçari ka shënuar 9 gola në 27 paraqitje me giallorossët...