Home » Posts tagged with "Josep Maria Bartomeu"

Bartomeu i thotë Messit: Do ta shkarkoj Enriquen

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, besohet se ia ka garantuar yllit të ekipit, Lionel Messit, se do ta shkarkojë trajnerin Luis Enrique. Messi dhe Enrique kanë pasur disa fërrkime që kanë çuar situatën që ylli i Barcelonës të ndjekë Chelean në rrjetet sociale dhe të ngrisë një valë të spekulimeve. Por, Goal raporton se në një takim që ka mbajtur presidenti Bartomeu... 

Enrique ka përkrahjen e plotë të Barcës

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka këmbëngulur se trajneri Luis Enrique ka përkrahjen e plotë të klubit. Bartomeu ka pranuar se viti 2014 ka qenë i vështirë për klubin, por se po vijnë ditë më të mira. “2015 është një vit shumë i rëndësishëm për klubin, ku do të merren shumë vendime”. “Ne besojmë se Enrique ka entuziazmin për të udhëhequr përpara gjithçka...